Bekijk het origineel

Bekijk het origineel
Sabbatsijver in Israël
TEL AVIV — De Israëlische politie heeft het vrijdagavond moeilijk gehad met ongeveer drieduizend Joodse godsdienstijveraars die probeerden een straat af te sluiten uit protest tegen het feit dat het verkeer op Sabbatavond in Israël gewoon doorgaat.
Een menigte gelovige Joden, in het zwart gekleed, slingerde flessen en stenen naar de gehelmde politie, die hen terugdrong het trottroir op. Een politieman werd gewond. Vorige week was het ook al zo in de grotendeels orthodoxe wijk Bnei Braq van Tel Aviv op de dag voorafgaande aan de wekelijkse Joodse rustdag. Orthodoxe joden mogen zich op Sabbat niet rijdend verplaatsen. Met de politie was overeengekomen dat de betrokken straat alleen voor plaatselijke bewoners open zou staan. Eerder op de avond had de politie zeven niet-godsdienstige jongeren aangehouden die demonstreerden tegen het afsluiten van de straat voor wen verkeer.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen, vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing. Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 16 juli 1977
Reformatorisch Dagblad | 16 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van zaterdag 16 juli 1977
Reformatorisch Dagblad | 16 Pagina's