Bekijk het origineel

Bekijk het origineel
vervolg van pagina 14
Het moet gezegd worden dat ook Parma zeer gematigd te werk ging. Toen de stad zich overgegeven had, kregen de calvinisten de keus tussen vertrek of bekering tot de moederkerk. Het aantal emigranten was groot, minstens 4000. Ook uit Antwerpen, dat in 1685 in Farma's handen viel, zijn veel calvinisten vertrokken, meest naar Holland en Zeeland.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen, vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing. Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 26 augustus 1977
Reformatorisch Dagblad | 22 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van vrijdag 26 augustus 1977
Reformatorisch Dagblad | 22 Pagina's