Bekijk het origineel

Bekijk het origineel
\Cferkloosheid in VS omlaag door forse banengroei
WASHINGTON (KRF/ANP) De Amerikaanse economie biyft goed draaien. Gisteren werd bekend dat het aantal arbeidsplaatsen, exclusief de landbouw, vorige maand onverwacht sterk is gestegen met 217.000.
Daardoor daalde het percentage werklozen onder de beroepsbevolking van 6,7 tot 6,5. Het gelijktijdig gepubliceerde cijfer voor de "index of leading indicators" wees eveneens op aanhoudende economische groei.
Analisten hadden een groei van het aantal banen in februari verwacht van ongeveer 110.000. Tegenover de meevaller in de afgelopen maand stond een flinke tegenvaller voor januari. De eerder opgegeven bescheiden groei van de werkgelegenheid met 62.000 banen is gecorrigeerd tot een vermindering met 2000. Dit slechte resultaat is vooral toe te schrijven aan het strenge winterweer en de aardbeving in Califomië. Volgens het ministerie van arbeid had het weer ook in februari nog een negatieve invloed, vooral in de bouw.
De banenwinst in december is ook herzien, van 190.000 tot 230.000. De groei van de werkgelegenheid in de afgelopen maand kwam volledig Voor rekening van de dienstensector. Daar kwamen er 227.000 banen bij, waarvan 58.000 in de detailhandel. In de bouw gingen 22.000 arbeidsplaatsen verloren.
De "index of leading indicators", een maatstaf voor de over enkele maanden te verwachten economische ontwikkeling, ging in januari omhoog met 0,3 procent.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen, vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing. Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 5 maart 1994
Reformatorisch Dagblad | 26 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van zaterdag 5 maart 1994
Reformatorisch Dagblad | 26 Pagina's