Bekijk het origineel

Bekijk het origineel
Klok Domtoren toe aan herstelbeurt
UTRECHT (ANP) - De klok op de Utrechtse Domtoren loopt zo vaak achter dat medewerkers van de gemeente met de regelmaat van de klok naar boven moeten klimmen om de wijzers een paar minuten vooruit te schuiven. Het probleem is niet van de laatste tijd, maar het wordt wel steeds erger.
Utrecht heeft plannen om de klok weer bij de tijd te krijgen en is daarvoor op zoek naar 111.000 euro. Het uurwerk is zo erg versleten dat een windvlaag of een rustende kraai op een wijzer er al voor kan zorgen dat de klok minuten voor of achter loopt.
Slijtage aan het mechaniek is het probleem. Vanaf de installatie in 1860 ging het goed, maar sinds een aanpassing in 1920 is de klok uit de pas gaan lopen. Voor de meest elementaire aanpassingen is 111.000 euro nodig.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen, vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing. Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van maandag 29 april 2002
Reformatorisch Dagblad | 18 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van maandag 29 april 2002
Reformatorisch Dagblad | 18 Pagina's