"Consument bepalend voor succes euro"
AMSTERDAM - Het gedrag van de consument bepaalt of de invoering van de euro een succes wordt. Dit vindt president Wellink van De Nederlandsche Bank (DNB). Op 1 januari 2002 wordt de euro het betaalmiddel in Nederland en de andere landen van de eurozone.
In Nederland moet de omwisselingsoperatie in een maand afgerond zijn. Als het aan de bankpresident ligt, gaat de consument vanaf 1 januari 2002 gepast en in euro's betalen. Chippen of pinnen mag ook. Het motto van de consument moet zijn: "Van mij zal niemand last hebben."
Om de Nederlanders op het juiste europad te brengen, gaat in september een grote voorlichtingscampagne van start. In december krijgen alle Nederlanders de zogenaamde eurokit, een pakketje met euromunten ter waarde van 25 gulden.
De consument Wellink zal niet met lege eurohanden staan. Hij gaat vanaf het moment dat het in december mogelijk is, guldens in euro's omwisselen. Daarnaast trekt hij euroflappen uit de automaat.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van woensdag 30 mei 2001
Reformatorisch Dagblad | 26 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van woensdag 30 mei 2001
Reformatorisch Dagblad | 26 Pagina's