Burgemeester Mans en ex-wethouder moeten getuigen
DEN HAAG (ANP) - Burgemeester J. Mans en ex-wethouder E. Koopmans van Enschede moeten volgende week donderdag getuigen bij de rechter-commissaris in Den Haag. De ondervragingen hebben plaats in het kader van het voorlopig getuigenverhoor in de zaak van de vuurwerkramp.
De procedure is gestart door advocaten van drie slachtoffers van de vuurwerkramp. Ze willen zo bewijzen verzamelen om de overheid aansprakelijk te stellen voor de explosie. Eerder al vertelden verschillende betrokkenen, onder wie minister Pronk, over het overheidsbeleid voor vuurwerk.
Maandagochtend wordt de voormalige brandweercommandant van Enschede, J. Huve, aan de tand gevoeld. 's Middags is het de beurt aan A. Dokter, coördinator Milieu bij de politie Twente.
Donderdag gaat het voorlopig getuigenverhoor door met de ondervraging van de maandag afgetreden wethouder E. Koopmans. Burgemeester Mans moet 's middags bij de rechter-commissaris verschijnen.
Begin april worden nog enkele getuigen gehoord. Wie dat zijn, is nog niet bekend.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van woensdag 21 maart 2001
Reformatorisch Dagblad | 24 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van woensdag 21 maart 2001
Reformatorisch Dagblad | 24 Pagina's