Recensies
Dick Both,Nehemia, Bidder, Bouwer, Leider, Uitgeverij De Banier Apeldoorn 2020, 239 blz., € 19,95. ISBN 9789087182816.
Dit boek is een Bijbelstudie over het boek Nehemia en vooral bedoeld als een lees- en werkboek voor leiders in kerk en organisatie. In 43 korte en goed leesbare hoofdstukken wordt dit Bijbelboek besproken. Door veel vragen te formuleren wordt de lezer uitgenodigd na te denken over zijn eigen leiderschapsstijl, de stijl van zijn collega’s en groepen, bv. kerkenraad en bestuursorganen.
Verder zijn bij de hoofdstukken ook psalmverzen aangegeven die gebruikt kunnen worden bij de opening van (kerkenraads)vergaderingen.
Omdat door de leiding van de Heilige Geest dit boek in de canon is opgenomen, is Nehemia niet alleen illustratief maar ook normatief betreffende leidinggeven.
Het is interessant om na te gaan hoe de leiderschapsstijl van Nehemia wel of niet is toegepast in het verleden bij kerkelijke besluiten en kerkscheuringen, en in huidige tijd betreffende corona. Dit geldt ook het leiding geven als vader en moeder in het gezin.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zondag 1 november 2020
Ambtelijk Contact | 24 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van zondag 1 november 2020
Ambtelijk Contact | 24 Pagina's