Het verhaal van de cover: Jordo en Romy
Hoe hebben jullie elkaar leren kennen?
Romy: “Via ons werk. We werkten allebei bij de snoepwinkel in Amersfoort. Het grappige is dat ik hem eerst echt niet leuk vond. Ik ben zelfs ergens anders gaan werken. Maar Jordo bleef contact houden. Eerst hield ik de boot af en had steeds een smoesje als hij iets wilde afspreken. Uiteindelijk dacht ik oké, we spreken één keertje af. Toen was het eigenlijk heel leuk.”
Jullie maakten een keuze: samen belijdeniscatechisatie te volgen. Hoe maakten jullie die keuze?
Jordo: “Toen wij verkering kregen, ging ik niet zo vaak meer naar de kerk. Ik ben met Romy meegegaan. Vorig jaar vroeg Romy al om belijdeniscatechisatie te gaan volgen, maar ik vond dat nog te vroeg. Ik had nog maar twee jaar gewone catechisatie gevolgd.”
Romy: “We hebben er samen over gepraat en besloten om dit jaar wel belijdeniscatechisatie te gaan volgen. We zijn met zestien jongeren, die ik best goed ken. Het fijne is dat er een open sfeer is en er worden veel (praktische) vragen gesteld.” Jordo: “Onze dominee, ds. G.P. van Amerongen, doet het ook interactief. Hij is heel toegankelijk. Daar leer je veel van.”
Nog een grote keuze: jullie trouwdag op 14 juli. Waarvan krijgen jullie keuzestress?
Romy: “Op zich zijn we allebei niet zo stresserig. Maar het is wel veel wat je moet regelen: je huis, klussen, meubels uitzoeken, trouwdag voorbereiden, je huwelijksreis. Ik heb best een vol hoofd en vergeet dan gewone dingen, bijvoorbeeld op het werk. Ik ben overal druk mee.” Jordo: “Ik ben veel bezig in huis. Regelen doet Romy vooral. Ik mag me er niet te veel mee bemoeien.” Romy: “Ik ben niet zo goed in loslaten.”
En hoe kijken jullie naar de toekomst samen?
Romy: “Ik denk dat we nog wel aan elkaar moeten wennen. We zien elkaar niet elke dag, en hebben nu nog best wel ons eigen leven.” Jordo: “Dat vind ik ook belangrijk. Het scheelt straks wel een hoop telefoontijd. Ik luister altijd naar wat Romy heeft beleefd. Ik kan er een boek over schrijven.”
Romy: “Ja, maar ik maak gewoon veel mee, vind ik! Dan vraag ik aan jou: ‘Hoe was je dag?’ ‘Goed’. Eigenlijk zijn we best wel verschillend. Ik ben een ochtendmens, jij een avondmens. Ik kan echt niet stilzitten en jij houdt wel van even niks doen en hoeven. We zijn écht in alles anders.”
Jordo: “We houden allebei wel van burrito’s.”
Jordo Duits
Woonplaats: Ederveen
Leeftijd: 26 jaar
Werk: ZZP’er in de bouw en alleskunner
Romy van Putten
Woonplaats: Stoutenburg
Leeftijd: 22 jaar
Werk: Hospitality bij IT-bedrijf Afas
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 15 juni 2023
Daniel | 36 Pagina's