Het Evangelie centraal
”Het Evangelie centraal”, D.A. Carson; uitg. Brevier;, 200 blz.; € 20,-.
“Het Evangelie centraal” is een boek met opstellen van D.A. Carson. Het verschijnt als eerste in een reeks die wordt uitgegeven door The Gospel Coalition Nederland en Vlaanderen. Deze beweging is gericht op ‘de vernieuwde werking van het Evangelie van Jezus Christus… in kerk en maatschappij’.
Dit boek bevat vijf opstellen waarin centrale gedeelten van de Bijbel worden uitgelegd. Er wordt onder andere ingegaan op Johannes 11 (de opwekking van Lazarus), Openbaring 12 (de overwinning van het Lam) en Johannes 20:24-31 (de verschijning aan de discipelen met Thomas). Ik moet zeggen dat er heel mooie dingen in deze opstellen staan. Met voorbeelden en grondige analyse van de tekst weet Carson, een van de grote Bijbelgeleerden op dit moment in de wereld, het Woord te laten spreken. Hij brengt dingen naar voren die verrassend zijn. Wie wil preken over Johannes 11 doet er goed aan het opstel van Carson eens te lezen. Dan weten we waarom de Heere Jezus nog twee dagen in de plaats bleef waar Hij was, dat Christus dit deed omdat Hij Maria en Martha liefhad. Carson biedt een mooi stukje uitleg van dit Bijbelgedeelte.
Het tweede opstel, over Romeinen 3 vers 21-26, vond ik belangrijk en aansprekend. In dit Bijbelgedeelte wordt geleerd dat de rechtvaardigheid Gods in Christus is geopenbaard. Carson typeert dit gedeelte, waarvan veel verschillende uitleggingen zijn, als het hart van de hele Bijbel. Hij legt er de nadruk op dat de verzoening met God betekent dat Christus het offer van Zijn leven in de eerste en voornaamste plaats heeft gegeven aan Zijn Vader. De toorn van God is door Christus’ kruisdood gestild. Deze gedachte wordt door velen tegenwoordig verworpen, maar wordt met krachtige exegetische argumenten door Carson onderstreept. De klassieke leer van de verzoening door voldoening aan Gods recht is voluit Bijbels en is door de Kerk der eeuwen altijd geleerd en geloofd. Hier klopt het hart van de Bijbelse boodschap. Het doet mij pijn als ik op dit punt afwijkende dingen hoor en lees. Het geeft mij ontroering als Carson en anderen dit verdedigen.
Dit boekje is ontstaan in de Amerikaanse context. Soms worden er beelden gebruikt die wij zo niet zouden gebruiken. Maar ik beveel het boekje wel van harte aan. We zien uit naar meer van dergelijke boeken. De kerk in Nederland heeft dit geluid echt nodig.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 29 juli 2021
De Saambinder | 20 Pagina's