De regering acht aardappel-prijzen te hoog
Geen tekort aan aardappelen meer.
Een door de Regering ingesteld onderzoek heeft, naar het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mededeelt, aangetoond, dat de handel voor kosten van vervoer en opslag van consumptieaardappelen en tevens voor de winstmarge veelal een hoger bedrag berekent dan redelijk is. Zelfs is m meerdere gevallen geconstateerd, dat het verschil tussen telersprijs en consumentenprijs ongeveer het dubbele bedraagt van een redelijk te noemen marge van ongeveer ƒ 0.04 per kg. Het bleek, dat in Amsterdam onge
Het bleek, dat in Amsterdam ongeveer 80% van de aardappelen door de huisvrouw in de winkel wordt gekocht voor 18 et per kg, tenvijl deze aardappelen op grond van kwaliteit en soort voor 10 ä 11 cent per kg van de teler kunnen worden gekocht.
Aangezien de telersprgzen reeds geruime tijd een daling vertonen, had verwacht kunnen worden, dat ook de consumentenprijzen naar omlaag zouden gaan. Dit is echter niet geschied; in vele gevallen is er zelfs van stijging sprake.
Bovendien is gebleken, dat vele kleinhandelaren misbruik maken van het vertrouwen, dat de huisvrouwen in hen stellen, door bijvoorbeeld Zeeuwse Blauwe en -Bonte, Blauwputten en dergelijke onjuiste kwaliteitsaanduidingen, te vermelden, ondanks het feit, dat deze soorten in het geheel niet op de markt komen. Mede met het oog op dit verschijnsel acht de Regering het volkomen gerechtvaardigd zonodig krachtige maat regelen te nemen om aan deze toestand een einde te maken. De Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft dan ook besloten tot de oprichting van verkoopplaatsen van aard- appelen van de Overheid over te gaan, indien de prijzen, die door de consumenten moeten worden betaald, niet op korte termijn belangrijk dalen. Er bestaat geen enkele aanleiding
Er bestaat geen enkele aanleiding meer voor een aardappeltekort te vrezen. In de kring van de handel is men zelfs de mening toegedaan, dat er van een overschot sprake is en dat daarom de export van aardappelen weer zou moeten worden toegestaan. Zolang de prijzen voor de consumenten echter niet tot een redelijk peil zijn gedaald, en niet met zekerheid een overschot bestaat, zal van hervatting van de export geen sprake kunnen zijn. -O-
Mei-Inventarisatie 1950
De aandacht van landbouwers, veehouders en tuinders wordt er op gevestigd, dat van 8—27 Mei e.k. wederom de grote Inventarisatie van Land- en Tuinbouw zal worden gehouden. Met uitzondering van de tuinbouwcentra zullen alle geregistreerden worden opgeroepen om op zitdagen de gegevens, die zullen worden gevraagd, te verstrekken. De Inventarisatie vormt dit jaar een
De Inventarisatie vormt dit jaar een onderdeel van de Wereldlandbouwtelling, die in alle landen zal worden gehouden en is dus van groot belang.
Teneinde een en ander vlot te laten werken is het op tijd op de zitdagen komen en het verstrekken van juiste gegevens dringend nodig.
Voor het slagen van de Inventarisatie is dus aller medewerking noodzakelijk. O
Centrale veiling i middelharnis
Veiling van Vrjjdag 31 April 1950 Bloemkool A ƒ 43.—65.—; Bloemkool B ƒ 33.—51.—; Bloemkool C ƒ 37.— Sla A ƒ 15.—17.—; Sla B ƒ 10.—11.— Stoofsla ƒ 25.-27.-; Radijs ƒ 8.-11.- Spinazie ƒ 28.-34.—; Rabarber ƒ 13.— 14.—; Witlof A ƒ 63.—.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van woensdag 26 april 1950
Eilanden-Nieuws | 8 Pagina's