Stad aan �t Haringvliet krijgt een wijkgebouw, kleuter-school, jeugdcentrum, speelweide enz.
Telegrafische dank van gemeenteraad aan Zweeds Koningspaar voor schitterend geschenk
Onder leiding van burgemeester Van Hof we gen vergaderde Woensdagavond de gemeenteraad van Stad aan 't Haringvliet. Deze bijeenkomst, die door alle raadsleden bezocht werd, bleek van grote betekenis voor Stad, wij zouden ge. neigd zijn te zeggen van histoiische betekenis, want men besloot tot of verleende medewerking aan de bouw van een wijkgebouw voor het Groene Kruis, aan de bouw van een nieuwe kleuterschool en idem van een jeugdcentrum, annex badliuis met speelweide. Dai jeugdcentrum kan men bouwen, dank zij een geweldige financiële gift — van f 106.205,60 — uit Zweden, die men in dank accepteerde. Op voorstel van burgemeester Van Hof wegen besloot men terstond een telegram met dankbetui ging te zenden aan het in ons land vertoevende Zweedse Koninklijke Paar, met vermelding van de bestemming van het geld. Andere onderwerpen waren u itgifte van grond voor particuliere bouw, plaatsen van gasgeysers in gemeentewoningen, medewerking aan de inrichting van de kleuterschool, subsidiëring van schoolmelkverstrekking enz.
Over vrijwel alle voorstellen en onderwerpen voerde de heer Kreeft (Arb) het woord, hetgeen meestal uitvoerige beantwoording van het college — met name van de burgemeester — tot gevolg had len ook tot discussie aanleiding was. Ook van de rondvraag maakte de heer Kreeft gebruik en daarbij richtte hij ernstige verwijten aan het college inzake de straatverlichting, beweringen naar voren brengend, die volgens spr. onder de bevolking de ronde doen en waarmede wethouder Saarloos gemoeid bleek, die zich dit zeer aantrok en die deze beweringen volkomen onjuist noemde. Er volgde nog een scherpe woordenwisseling, waarin zich ook de heer Huizer moeide, totdat de voorzitter er een eind laan maakte en de raad uitnodigde om Dinsdagavond a.s. gezamenlijk in het dorp de straatverlichting in ogenschouw te gaan nemen.
Wijkgebouw
Bij besluit van 2 Juni 1954 had de raad voor het bouwen van een badhuis aan het wijkgebouw van het Groene Kruis een bedrag van f 10.000.— uitgetrokken.
Het ontworpen complex is na aanbesteding duurder gebleken dan werd begroot en zou een crediet van f 17.828 — vergen. Inmiddels heeft zich ook een andere mogelijkheid voorgedaan, n.1. het badhuis in het door hulpverlening uit Zweden te bouwen jeugdcentrum onder te brengen.
Ten aanzien van de aanvankelijk voor genomen samenwerking in de bouw van het wijkgebouw voor het Groene Kruis, stelden B en W nu voor deze samenwerking te beëindigen en het crediet ad f 10.000.— tot f 847.10 in te trekken, zijnde het bedrag dat reeds aan architectenkosten werd besteed.
De Vereniging Het Groene Kruis verzocht voor de bouw van een wijkgebouw een oppervlakte van plm 200 M2 grond te mogen kopen op de bekende plaats in het uitbreidingsplan.
B en W stelden voor deze grond te verkopen voor de ook voor andere adspirant bouwers bepaalde prijs van f 5.50 per M2.
De totale kosten van het wijkgebouw zullen inclusief grond- en inrichtingskosten de schenking ad f 20.000.— met f 6.000.— overschrijden. Het Groene Kruis is niet in staat dit ontbrekende bedrag uit zijn eigen middelen bij te passen, doch heeft op verzoek toegezegd te trachten daarvoor wegen te vinden.
Om intussen met de bouw te kunnen aanvangen en voortgaan heeft de vereniging verzocht dit bedrag als renteloos voorschot te willen verstrekken, af te lossen in maximum 25 jaar.
Gezien het grote belang voor de bevordering van de volksgezondheid stelden B en W voor daartoe te besluiten.
De financiële positie van het Groene Kruis in deze gemeente is niet sterk.
De subsidie die tot nu toe van de gemeente werd ontvangen is trouwens ook gering. De contributie der leden bedraagt f 6.— per gezin, met plm. 280 leden.
De vereniging vreest dat door stijging van de contributie het aantal leden zal verminderen, terwijl b.v. door onderhoud en gebruik van het gebouw (verwarming, water, electriciteit) de kosten zullen stijgen.
Het college stelde daarom voor de jaarlijkse subsidie van f 400.— te verhogen tot f 1000.—, met bepaling dat bij stijging der contributie opbrengst boven f 2000.—, de helft van dat bedrag als jaarlijkse subsidie zal worden toegekend.
De heer Kreeft vond het een eigenaardig geval met dit project, nu de kosten ruim f 7000.— hoger blijken. Spr. had berekend of er geen mogelijkheid was om tegelijk met het jeugdcentrum niet een wijkgebouw te zetten; aan een kant vleugel Groene Kruis, andere kant badhuis in het midden een jeugdzaal en boven een grote zaal voor vrouwenverenigingen Dat voorkomt versnippering en spaaart grond en kosten. Spr. preciseerde zijn idee nader. Hij wenste hel hoogst mogelijke rendement van de beschikbare gelden te krijgen.
De heer A. van Biert vond het wel van belang een en ander eens te bezien Het zou besparing kunnen geven.
De voorz. zei de gedachte van de heer Kreeft zeer reëel te vinden, maar het werd al overwogen. Men moet bedenken dat het Groene Kruis autonoom is en de afdeling heeft besloten tot bouwen in overleg met het hoofdbestuur. De plan. nen zijn zeer vergevorderd, het bouwplan is goedgekeurd, er is al aanbesteed en de gunning l^an ieder ogenblik afkomen. Als men nu wil wijzigen zal dat aanzienlijke vertraging geven, Spr. wilde dan ook maar afzien van het verbinden van een voorwaarde voor de subsidie. Het is ook de vraag of de schenkers — Zwitserland en Zweden — het goed zouden vindexi. Spr. zag ook nog een practisch bezwaar, n.1. dat men een grote oppervlakte grond moet hebben, die er niet is. De voorz. zei voorts verkapte subsidie te zien in gedeeltelijke gemeentelijke exploitatie (verlichting en verwarming enz.). Spr. zag in zo'n gebouw teveel ,,duizendpoot." Ervaring leert dat men in één gebouw niet teveel moet onderbrengen. Men komt alsmaar meer terug op de gedachte van combineren. Het zou niet verstandig zijn om de zaken langer uit te stellen. Het heelt al te lang geduurd!
De heer Kreeft zag geen gevaar voor aantasting van de autonomie van het Gr. Kruis. Het gaat om kostenbesparing.
Omdat er nog niet gegund is heeft men nog tijd om te overleggen met het Gr. Kruis Voor vertraging was spr. in het
Kruis Voor vertraging was spr. in het geheel niet bevreesd en dat de schenkers bezwaar zouden hebben leek hem al heel wonderlijk. De grootte van het gebouw achtte de heer Kreeft ook niet zodanig, dat dit moeilijkheden zou geven. In Broek en Waterland heeft men zo'n gecombineerd gebouw en spr. achtte het de aangewezen weg voor Stad en nogmaals gaf hij in ernstige overweging om in overleg te treden met het Gr. Kruis. Hij maairfe daar een voorstel van.
De voorzitter vond de standpunten nogal uiteen lopen. Hij handhaafde hot voorstel van B en W.
De heren Kreeft en Van Rossum wensten stemming over het voorstel vanB en W. Eerstgenoemde wilde er eerst nog wel eens nader over spreken. De heer Saarloos achtte het waar
De heer Saarloos achtte het waarschijnlijk dat de gemeente toch wel 1000 gld zal moeten bijbrengen.
De voorzitter liet stemmen. Het voorstel B en W werd aangenomen. Tegen waren de heren Kreeft en VanRossum.
Voor de kleuterschool
Het bestuur van de kleuterschool Prin ses Marijke heeft besloten er naar te streven op Maandag 20 Juni 1955 aan te vangen met het onderwijs voorlopig voor één klas, waarvoor een lokaal der O.L. School beschikbaar wordt gesteld.
Aan het lokaal zullen enige noodzake. lijke reparaties moeten plaats vinden, terwijl bij de school een zandbak moet worden aangelegd. De kosten worden geraamd op f 500.— en B en W stelden voor dit bedrag beschilcbaar te stellen.
Voorts dient voorlopig voor plm. 40 kinderen enig meubilair en leermiddele te worden aangekocht, waarvan de kosten worden geraamd op f 2.000.—, dit bedrag als renteloos voorschot aan de vereniging uit te trekken.
Aanvankelijk lag het in het voornemen van het door schenking uit Zweden beschikbaar gekomen bedrag een gedeelte aan te wenden voor een nieuw te bouwen kleuterschool. In verband met het bepaalde in artikel 41, 4e lid, van het Ontwerp-Kleuteronderwijswet, achtten B en W dit niet vei-standig.
Zij stelden daarom voor, vooruitlopende op het bepaalde in het ontwerp- Kleuteronderwijswet in principe te besluiten tot de bouw van een Icleuterschool en hen te machtigen daarvoor contact op te nemen met een architect. Tevens stelden zij voor als plaats waar deze school moet worden gebouwd aan te wijzen het daarvoor in het uitbreidingsplan opgenomen gedeelte achter de tuin van de Gereformeerde Kerk.
Veel beloven....
De heer Kreeft was het opgevallen, dat de streefdatum werd verlaat. Hij zag er in „veel beloven en weinig geven doet de gek in vreugde leven!" Wisten B en W niet dat de localiteit niet deug. de en dat er verschillende zaken voor nodig waren? Overigens had het spr.'s goedkeuring dat men de kleuterschool niet wenst te combineren met het jeugd centrum. Hij achtte het onlogisch om zich egen het voorgestelde te verzetten, zich tegen liet voorgestelde te verzetten, maar waarschuwde tegen te snelle be-
De heer Van Rissum zag moeilijkheden voor de zandbak om die in de zon te krijgen. Voorz. en raad gaven toe, dat dit moeilijk is. Maar men zal een oplos, sing zoeken.
De heer Hoedcmans wenste dat er spoed betracht zal worden.
De voorzitter zei gaarne met de suggesties rekening te houden.
Het voorstel werd aangenomen.
Vorstelijk geschenk
Van de vereniging van Nederlandse Gemeenten was thans olficieel bericht ontvangen dat vanuit Zweden een bedrag van f 106.205,60 ter beschikking is gesteld, waarover kan worden beschikt. Aanvankelijk lag het in het voornemen dit bedrag te besteden voor het project „Kleuterschool en jeugdcentrum met speelweide."
De vooi'lopig uitgewerkte plannen hebben B en W doen blijken dat deze combinatie binnen het raam van het beschikbare bedrag moeilijk te verwezenlijken is.
Zij stelden daarom voor het beschikbaar gestelde bedrag onder dankzegging te aanvaarden en aan te wenden voor het bouwen van een jeugdcentrum, waarin een badhuis dient te worden opgenomen, met speelweide.
Van de zijde van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft men zich met deze veranderde opzet accoord verklaard. B en W verzochten tenslotte te machtigen om voor een nader te bespreken ontwerp contact op te nemen met een architect en als plaats waar de bouw zal komen, aan te wijzen het daarvoor op het uitbreidingsplan aangegeven perceel, schuin tegenover de plaats waar het wijkgebouw van het Groene Kruis zal worden gebouwd.
De heer Kreeft vroeg ook hierover het woord.
„U gaat toch geen record vestigen?" vroeg de voorzitter.
„Och, het gaat zo automatisch", antwoordde de heer Kreeft, die attendeerde op de noodzaak van deskundige club leiders. Er zoudon er minstens twee opgeleid moeten worden. Een volledige dagtaak zag hij er niet in. Voor zolang men nog geen krachten uit eigen gemeentt heeft, zou men een desliundige van elders moeten aanstellen. Spr. con
stateerde dat de gedachte van het jeugd werk nog niet erg leeft in de gemeente. Men zal de bevolking er over moeten voorlichten, door een deskundige met film enz. Spr. wees op een handleiding, een boek hierover, dat ook nuttig kan zijn. Ten opzichte van het gebouw — evenals van de kleuterschool — wenste hij het oordeel van de raad gevraagd, opdat zij naar de eisen des tij ds zullen zijn. Van de speelweide vond spr. dat de plannen maar half werk inhouden. Naast dat speelterrein moet een sport
Naast dat speelterrein moet een sportterrein komen. Als dat nu niet gebeurt, gebeurt het nooit meer.
De heer'Hoedemans was het eens met B en W en danlctaaar voor het geschenk, maar wenste dat er op Zondag geen gebruik zal worden gemaakt van die gebouwen.
De voorzitter accepteerde de beschouwingen over het jeugdwerk wel, maar wilde zich tot het momentele van het voorstel beperken. Over de „inhoud" van het gebouw kan men zich t.z.t. nader beraden. Voorts zal de heer Kreeft dit jaar nog wel met meer voorstellen geconfronteerd worden, doch voor groot sportcentrum is de ruimte ter plaatse te klein. Gaarne wilde spr. andere mogelijkheden eens gezamenlijk bezien.
De heren Saarloos en Van Biert stemden in met het verlangen van de heer Hoedemans. Hij wenste echter niet de mogelijkheid uitgesloten om bv. het jeugdgebouw voor Zondagsschool te gebruiken. Nodig is dat men met alle verenigingen hierover het gesprek opent.
Natuurlijk zal de Zondag niet aangetast mogen worden.
De heer Kreeft achtte het zeer wenselijk, dat men uit de schenking een bedrag reserveert voor de kosten van de jeugdleiders.
De voorzitter zei, dat de schenkers dit persé niet wensen.
,,Dan wordt het een kind met een waterhoofd" voorspelde de heer Kreeft Het voorstel werd dan zonder stemming aangenomen. Waarna men instemde met het voorstel van de voorzitter tot verzenden van een danktelegram aan H.H.M.M. de Koning en Koningin van Zweden.
Armbestuur
Door het algemeen Burgerlijk Armbestuur werd ter goedkeuring aangeboden de rekening over het jaar 1954. De rekening sluit als volgt:
uitgaven f 5052,28 en aan ontvangsten f 5045.73. Nadelig slot f 6.55.
Over het jaar 1954 is van de gemeente een subsidie nodig geweest van f 4104.63.
De heer Kreeft was het opgevallen, dat maar eenvierde van de gelden aan directe armenzorg was besteed. Hij pleitte voor omzetting van het armbestuur in een soc. dienst.
De rekening werd goedgekeurd.
Schoolmelk
Blijkens de rapporten van voedseldeskundigen en schoolartsen heeft de regelmatige verstrekking van schoolmelk een niet te onderschatten gunstige invloed op de gezondheidstoestand van het kind, waarom hel Ministerie van Onderwijs medewerking verzocht aan de gemeentebesturen voor de school melkvoorziening.
Naar aanleiding van een daartoe gericht verzoek aan het Hoofd der O.L. School heeft deze te kennen gegeven, nu door de stijging van de melkprijs het aantal deelnemende leerlingen verminderde, dat bij subsidiëring van de zijde van het Centraal Schoolmelkcomité en van de gemeente liet aantal deelnemende kinderen zeker zal toenemen.
Het bestuur van de Bijz. Lagere School heeft bericht gezonden dat thans nog geen schoolmelkverstrekking aan de leerlingen plaats heeft en hierover in de eerstvolgende ledenvergadering de mening der ouders zal worden gevraagd.
B en W stelden voor een subsidie te verlenen in deze verstrekking. Het Gen traal Schoolmelkcomité gaat er van uit dat de prijs niet hoger mag liggen dan de straatprijs voor losse consumptiemelk, f 0.30 per liter.
Rekening houdende met 134 liter per week per leerling, zouden de ouders niet meer moeten betalen dan 1}4 x 30 cent is f 0.375, terwijl verschuldigd is f 0.45 per week.
In hel algemeen wordt door het Centraal Comité en de gemeente een subsidie verleend, elk tot de helft van het verschil, wat neerkomt op een bedrag voor de gemeente van f 195.— per jaar per 100 leerlingen.
Dit voorstel werd zonder discussie aangenomen.
Geijsers
Door het gemeentebestuur is een onderzoek ingesteld of door de bewoners van de gemeente-woningen prijs wordt gesteld op het aanbrengen van geysers en douches, waarop 9 van de 10 bewoners hebben medegedeeld dat zij gaarne deze verbeteringen zouden zien aangebracht.
B en W stelden voor in de 10 woningwetwoningen in de Nieuwstraat gasgeysers alsmede douches te laten aanbrengen en de wekelijks door de bewoners hiervoor verschuldigde huur te bepalen op f 0.55 per week.
De bedragen kwamen de heer Kreeft in vergelijking met Oude Tonge en Middelharnis vrij hoog voor.
De voorz. wees er op, dat men in Oude Tonge de geysers geheel of gedeel. telijk cadeau kreeg. Spr. noemde het slechts begrotingscijfers.
De heer Soldaat wenste de tiende niet te verplichten. Besloten werd daarmede nog eens te overleggen.
Nu in ons land dit jaar eveneens het tweede lustrum van de bevrijding van ons vaderland wordt gevierd, en aan deze bevrijding het verzet een belangrijk en actief aandeel mocht hebben, stellen B en W voor een eenmalige subsidie toe te kennen van f 0,05 per inwoner aan de Stichting 40—45, wat werd aangenomen.
Momenteel zijn de volgende aanvragen om bouwgrond ingekomen: J. Tiggelman 214 M2; J. Huizer Pzn. 165 M2; Groene Kruis, afd. Stad 200M2.
B en W stelden voor de gevraagde percelen toe te wijzen voor de vastgestelde prijs van f 5.50 per M2.
Werd aangenomen, nadat de heren Van Rossum en Kreeft hadden gewaarschuwd, dat men de grond geheel naar billijkheid zou uitgeven.
Onrendabele waterleiding
In deze gemeente zijn 2 woningen, welke thans binnen het verzorgingsgebied van de Drinkwaterleiding liggen, niet aan de waterleiding aangesloten, t.w. van de pachter J. Wagner en eigenaar J. van Gurp. Deze zijn niet bereid tot betaling van f 600.—, eerstgenoemde omdat hij zelfs een watervoorziening heeft laten aanbrengen waarvoor de kosten f 1200.— hebben bedragen, en laatstgenoemde omdat hij daartoe financieel niet in staat is.
Bij een bespreking is getracht betrokl\enen te overtuigen van de verplichting tot aansluiting met als resultaat dat de hoer J. Wagner bereid is hieraan te voldoen, wanneer het verschuldigde be. drag wordt verminderd tot f 300.—; de heer J. van Gurp was niet tot aansluiting te bewegen.
Op grond van het bovenstaande meen den B en W te moeten voorstellen 300 gulden beschikbaar te stellen voor aansluiting van onrendabele boerderijen en f 75.— voor aansluiting van woningen in het onrendabele gebied. De totaie uitgaaf wordt geraamd op 3 x f 300.— is 1 900 plus 7x1 75.— is f 525.—.
De heer Kreeft had er bezwaar tegen dat de gemeente nu zou betalen voor iets, dat het waterleidingbedrijf heeft nagelaten.
De heer Van Rossum vond de argumenten van de heren Wagner en Van Gurp niet steekhoudend, n,l. die van gemaakte voorzieningen en van onmacht. Voorts deelde spr. mede, dat er met andere woningen gemarchandeerd is, zodat hij instemde met Kreeft. De heer Van Rossum sprak over 4 boerderijen, die niet aansloten of niet betaalden. Hij was voor herziening van het tarief, n.1. betalen naar gebruik.
De voorz. zei dat men na de ramp een eenvoudige regeling heeft kunnen maken. Het Rijk subsidieert, de waterleiding betaalt er ook wel aan en nu menen B en W dat de gemeente er ook iets aan ten laste moet leggen. Dit geldt voor alle woningen in het A.gebied, waartoe ook de Boomgaarddreef behoort. Spr verwonderde er zich zeer over dat de waterleiding handjeklap zou doen en verzocht daarover nader ingelicht te worden, terwijl hij vaststel. de dat die 4 woningen zeker niet in Stad gevonden worden. Als men de kosten uit de tarieven wilde halen zou dat onredelijke verhoging dier tarieven nodig maken. Overigens is er al bij de nieuwe tarieven gerekend met reservering voor de onrendabele gebieden. Spr. wenste zo tegemoetkomend mogelijk te zijn tegenover de afgelegen wonendon, maar die moeten voor hun eigen goede bedrijfsvoering tot offers bereid zijn en zij moeten zich bewust zijn, dat zij verplicht kunnen worden tot aansluiting.
De heer Van Biert vond het sneu dat men nu iemand gaat verplichten, die altijd zelf moeite heeft moeten doen en kosten spenderen voor eigen watervoorziening. Spr. vond het niet eerlijk. Men moest gratis aansluiten!
De voorzitter zei dat het waterleiding bestuur tot dit laaste niet bereid zal zijn.
De heer Kreeft waarschuwde tegen het scheppen van een precedent door de een niet en de ander wel te laten betalen. De waterleiding krijgt een buizen, net, zo groot als wellicht nergens. Dat zal onherroepelijk de kosten zeer hoog maken. Spr. was tegen de subsidie door de gemeente. Hij maakte een vergelijking met de zojuist aangenomen ge meentelijke gasgeysers.
De heer Saarloos vond die vergelijking niet opgaan en wees er op, dat de verplichte aansluiting voor ieder geldt en moet nagekomen.
Het voorstel van B en W werd verworpen. Voor waren de beide wethouders en de heer Huizer.
Brandvei'zekering
In verband met de steeds stijgende bouwkosten is aan de Technische Dienst advies gevraagd over de waarde der te. gen brand verzekerde gemeentegebouwen en eigendommen. Deze beloopt in totaal f 626.000.—.
De objecten zijn verzekerd bij de Fa. J.C.J. Knegt en Zn. De jaarpremie bedraagt thans f 121.70 terwijl bij verhoging tot taxatiewaarde de jaarpremie f 158,71 bedraagt. Wanneer deze verzekering wordt aangegaan voor 3y2, 5, 10 of 15 jaar met betaling van de premie ineens over de gehele meerjarige perio. de, wordt de premie berekend op resp. 3, 4, 71/2 en 10 maal de jaarpremie.
B en W stelden voor de objecten tegen brand te verzekeren tot de genoemde bedragen en de verzekering af te sluiten voor 15 jaar waardoor een premie-reductie wordt verkregen van 5 maal de jaarpremie.
De heer Kreeft had er bezwaar tegen. Hij wenste niet vooruit te betalen.
„U houdt geeneens rekening met samenvoeging!" lachte de voorz.
„Dat is toch al afgedaan!" dacht de heer Kreeft.
F t voorstel werd aangenomen; tegen waren de heren Kreeft en Van Rossum.
Op voorstel van B en W besloot men geld te veteren aan het Burg. Armbestuur opdat dit op 5 Mei aan gezinnen, die daarvoor in aanmerking komen, f 7.50 en aan alleenwonenden f 5.— uit te keren. De heer Hoedemans wenste f 10.— voor gezinnen en f 5.— voor al. leenwonenden.
De stem van het volk
De heer Kreeft vroeg of niet alle inwoners van Stad gelijke rechten van behandeling hebben door het gemeentebestuur. Spr. meende, dat de straatverlichting zo is, dat deze vraag gesteld dient. Het ging spr. vooral om de plaats van de lantaarns in en bij de Nieuwstraat, waarop hij al vele malen eerder wees en waarop hij nog nader inging; er rezen vermoedens t.a.v. familieverhoudingen met een wethouder en het plaatsen van auto's op Zondag. De heer Kreeft deelde mede, dat de bevolking er klasseverschil en bevoorrechting in ziet. Hij gevoelde zich genoopt om nu ook voor Vrouwtjesweg een nachtbrarder te vragen.
De voorzitter stelde voor om op 3 Mei a.s. 9 uur s avonds met de gehele raad een rondgang langs de straatverlichting te maken.
Do voorz. verwonderde zich zeer over de opmerkingen van de heer Kreeft en diens spreken over klasseverschil, al was dit wellicht vanwege het ophanden zijn van 1 Mei. Spr. ontkende elke willekeur. Er werd op verzoek van B en W een lantaarn geplaatst voor de Geref. Kerk. Dat dit een nachtbrandei is was geen verzoek van B en W, maai IS gedaan door de Emgo.
Weth, Saarloos voelde zich zeer gegriefd en teleurgesteld door de opmerkingen van de heer Kreeft. Spr. heeft in meerdere colleges zitting, woonruini tecommissie b.v., on wacht zich er wel voor iemand te bevoordelen en doet oei het tegendeel als het familie enz be. treft. Spr. had wel een vermoeden, waarorp. die bepaalde lantaarn er kwam, maar wilde daarop niet ingaan.
Weth. Soldaat zei op die lantaarn aan godrongen te hebben, omdat het bij de kerk leerdonker was.
De heer Kreeft wilde er nog veidei over spreken.
,,Vindt U dat nu nodig?" vroeg de voorz.
,,Dat is voor mij zeer nodig!" aldus genoemd raadslid, die zei alleen naar voren te hebben willen brengen wat de volksmond zegt Spr. wees er weer op, dat de ingang van de Herv. Kerk slecht verlicht is en dat dit aanleiding is voor opspraak.
De voorzitter zei niet op alle geruchten acht te kunnen slaan.
De heer Kreeft zei dat wel te doen Het is voor een raadslid plicht te zelen wat er onder het volk leeft! Spr, wond zich op en sprak luidkeels.
De heer Huijzer raadde de heer Kreeft aan niet op alles wat men zegt te letten en verzocht hem zich te matigen.
De voorzitter hanteerde de hamer en verzocht de heer Kreeft mee te werken aan behoud van de goede sfeer in de raad.
Waarna de heren Van Rossum, Huizer en Van Biert nog enige inlichtingen inwonen over diverse openbare werl'cn, waarmede zij gaarne spoed betracht zagen.
Dan sluiting der vergadering.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 7 mei 1955
Eilanden-Nieuws | 8 Pagina's