Eerste Drimawoningen onder de pannen
SOMMELSDIJK
In Sommelsdijk zijn de eerste DRI- MA-woningen oncjer de pannen gekomen. Dit gebeuren heeft een feestelijk tintje gekregen, waarbij tegenwoordig waren het bestuur van de woningbouwvereniging Sommelsdijk, de beide wethouders, aannemers, architecten, de heer Visser van het ministerie van Volkshuisvesting, de Technische Dienst en gemeentewerken Middelharnis en vanzelfspreken het bouwpersoneel.
Met de komst van de DRIMA-woning, kan er een groot stuk woningnood worden opgeheven. Architectenbureau Van Driel, Brielle, heeft een constructie ontworpen, waardoor het mogelijk geworden is, dat de woningwetwoning in zeer korte tijd onder de pannen is. Aannemersbedrijf Mans te Middelharnis fabriceert in haar werkplaats een groot deel van de onderdelen; ramen en kozijnen komen kant en klaar op het werk; de stukken, waarin de balken geplaatst moeten worden, evenzo, zodat op het werk zelf niet meer gepast of gemeten behoeft te worden. Deuren met brievenbus en al zijn pasklaar en gegrondverfd.
De binnenmuren worden van gasblokken opgetrokken. Deze blokken, 100 X 50 X 10 cm, worden niet gemetseld, maar gelijmd, zodat er geen sprake is van vochtigheid in de nieuwe woning. Doordat de bouw vlug gaat, is er weinig kans op vochtigheid van buitenaf. In een paar weken tijd zijn de woningen glas- en waterdicht.
De gasbetonblokken zijn maatvast. Hierdoor voorkomt men het stucadoorswerk. Er komt een filmlaagje overheen en er kan behangen worden. Onproduktieve uren door vorst- en
Onproduktieve uren door vorst- en waterverlet zijn er niet, omdat de bouw plaats vindt tussen april en september, terwijl het hele jaar in de centrale werkplaats het werk doorgang kan vinden.
Nadat de woningen wind- en waterdicht zijn, kan er begonnen worden met het metselen van de buitenmuren, terwijl men met het afmaken van de woning binnen de muren verder kan gaan. Het is een arbeidsbesparende bouw,
Het is een arbeidsbesparende bouw, waarmede het ministerie van Volkshuisvesting zich kan verenigen. Bovendien, wordt door deze bouw het woningcontingent met 30°/o verhoogd. Wanneer een gemeente — woningbouwvereniging — 100 woningen toegewezen krijgt en zij volgt de DRIMA-methode, mogen er 130 gebouwd worden. Ongeschoolde werkkrachten kunnen
Ongeschoolde werkkrachten kunnen bij dit werk worden ingeschakeld. De woningen zijn te vergelijken met de bekende woningwetwoningen, met dien verstande, dat er in deze woningen een vaste trap naar de bovenverdieping komt. Hiermede is meer slaapgelegenheid geformeerd en het ligt aan de bewoner zelf deze produktief te maken.
Het is de bedoeling door deze methode de woningnood uit de wereld te helpen. De prijzen blijven gelijk, hoewel kwalitatief en kwantitatief deze bouw enorme voordelen heeft. In Sommelsdijk worden 18 van deze^
In Sommelsdijk worden 18 van deze^ woningen gebouwd en het is de bedoeling dat medio juni aan de toekomstige bewoners de sleutel zal worden overhandigd.
Wanneer de bouwstroom los komt, zal men er dubbel blij mee kunnen zijn. De dertig procent betekent heel wat en door deze nieuwe methode van bouwen, zal er per woning meer ruimte gecreëerd zijn. DRIMA betekent: Van Driel, het ar
DRIMA betekent: Van Driel, het architectenbureau en MA is de afkorting voor aannemersbedrijf fa. Mans & Zn.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 9 mei 1967
Eilanden-Nieuws | 4 Pagina's
