Hoe fiouden we onze afvalstoffen onder controle ?
Industrieën en onderzoekcentra doen er de laatste jaren veel aan om de afvalstoffen die in de atmosfeer terecht komen, onder controle te houden en te onderzoeken welke de uiteindelijke uitwerkingen zijn op flora en fauna van onze planeet.
Zo zijn er bijvoorbeeld vele metingen verricht naar de ozonconcentratie in onze atmosfeer, omdat enkele jaren geleden uit Amerika de jobstijding kwam, dat sommige drijfgassen (freonen) de ozonlaag zouden aantasten. Dit zou dan schadelijk zijn voor mens en dier omdat teveel ultraviolette stralen tot de aarde kunen doordringen, wanneer de ozonlaag dunner wordt.
Op 36 plaatsen rond de aardbol zijn al 15 jaar metingen gedaan naar de ozonconcentratie. Men heeft daartoe ook een kunstmaan, de Nimbus 4, het luchtruim ingeschoten om metingen te doen in de stratosfeer.
Nu is het interessant dat uit deze gezamenlijke meetgegevens Prof. Watson uit Princeton en Prof. Tiao van de Universiteit van Wisconsin (Verenigde Staten), uitkomsten hebben kunnen berekenen, die in het geheel niet duiden op een verminderde ozonconcentratie.
Integendeel, zij hebben zelfs kunnen constateren dat er een, zij het geringe, positieve trend is in het verloop van het ozongehalte. Toch wel prettig om te weten, als je een spuitbus wilt gebruiken. Trouwens, de ene spuitbus is de andere niet, want maar ± lOVo van alle spuitbussen is met freongas gevuld.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 14 november 1980
Eilanden-Nieuws | 12 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van vrijdag 14 november 1980
Eilanden-Nieuws | 12 Pagina's