Bijzonder grote belangstelling op jubileumbijeenkomst Rabobank S'dam-Goedereede
Hoezeer en hoe byzonder de „Coöp. Raiffeisenbank Stellendam en Goedereede b.a." is geïntegreerd in de nyvere gemeenschap bleek j.1. vrgdagavond uit de mate waarin door de leden gevolg werd gegeven aan de uitnodiging om het 40-jarig bestaan van de bank mee te vieren. Nog maar weinig verenigingen weten hun leden nog voor een algemene ledenvergadering te interesseren, maar de zaal van „het Haegse Huus" stroomde moeiteloos meer dan vol en dat was op z'n minst opmerkelyk; ze hadden er duidelyk zin in, de Goereeërs en Stellendammers.
Natuurlijk hadden ze ook best zin in de twee fietsen die deze avond verloot gingen worden, maar daar konden er uiteraard maar twee gelukkig mee worden gemaakt. Het bleken, bij loting, de heren J. Kooijman (te Goedereede), gemeenteraadslid voor de WD en dhr. Human Tanis uit Ouddorp te zijn.
Het huishoudelijk gedeelte en de toespraken t.g.v. de 40e veqaardag waren beperkt van duur gehouden maar de dertig minuten die daarvoor waren geagendeerd waren toch onvoldoende en dat was allerminst kwalijk; de sprekers die er waren hadden heel mooie dingen te zeggen over de relatie bank-burgerij en bedrijfsleven, zoals voorz. J. A. Biemond in zijn welkomstwoord ook al over een „hechte verwevenheid" had gesproken.
Daarvan maakte ook de voorzitter van de Raad van Toezicht, dhr. L. Visser gewag in een terugblik die zowel ter lering als ter vermaak kon dienen. „Geen bank op Stellendam te hebben was een geweldig gemis....!" zo herinnerde dhr. Visser aan de naoorlogse jaren waarin landbouw, visserij en handel weer op gingen bloeien. Het was dhr. Adam Kreeft geweest die het initiatief tot oprichting van de bank nam en daartoe een bijeenkomst belegde. Mede-oprichter was dhr. D. de Jager die thans mede ter vergadering aanwezig was. Met voldoening bezag dhr. Visser hoe de bank zich heeft ontwikkeld en hoe ze, onder voorzitterschap van dhr. Biemond „geweldig is gegroeid". Veel veranderde en de automatisering deed z'n intrede maar steeds heeft de bank z'n plaats m de gemeenschap kunnen behouden en versterken „en dat", vond dhr. Visser, „dat moet zo blijven!!!"
Nakomertje
Door burg. van Velzen werd de bank — opmerkelijk jong voor een Rabobank — als nakomertje getypeerd, eén trouwens die in niets is achtergebleven en die een zeer voorspoedige groei en bloei kent. Eraan herinnerend dat de Rabobank van origine een Boerenleenbank is vond dhr. Van Velzen het des te opmerkelijker — en unieker — dat de Rabobank Stellendam en Goedereede veel cliënten heeft in een voor de gemeente bijzondere bednjfstak, de visserij. Gelukkig met de aanwezigheid van de bank v/as dhr. van Velzen ook om het feit dat die veel administratief personeel werk verschaft. Het bestuur van de jubilerende bank werd hartelijk gelukgewenst, ook het feit dat de bank veel meer cliënten heeft dan de 450 die een gemiddelde bank in ons land mag noteren. ,,Een zeer aktieve organisatie", zo waardeerde dhr. Van Velzen dan ook de Rabobank, lettend ook op de manier waarop de bank inspeelt op de plaatselijke behoefte aan bankdiensten. Voor dhr. Van Velzen alle reden om de bank een gelukkig voortbestaan toe te wensen.
Van de gelegenheid — later op de avond — om bebtuui, Äaad van loezichi, direkteur en medewerkers van de bank geluk te wensen, werd ruim gebruik gemaakt.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 12 juni 1987
Eilanden-Nieuws | 14 Pagina's