Expositie Galerie De Vloeiplanke
Momenteel is in galerie De Vloeiplanke, op de Markt in Goedereede, een prachtige expositie van Kobi van der Kooi-van Dellen uit Oostvoome te bezichtigen.
Over haar werk en haar manier van werken zegt zij het volgende:
Als ik start, heb ik geen vooropgezet plan. Meer een uitgangspunt, vaak iets uit de natuur. Het kan het element groeikracht zijn of b.v. een bepaalde sfeer zijn. Het komt ook voor dat ik iets wil doen rond een objekt trouvé, een steen of een schelp bijvoorbeeld. Gekombineerd met beeldende midde
Gekombineerd met beeldende middelen als verf, riet of klei probeer ik een gedicht te maken zonder woorden. Lichtvoetige vormen komen de laatste tijd steeds vaker voor - ze roepen gedachten op aan steltlopers. Er is een sfeer van kustgebieden - wellicht onbewust een echo van mijn leven altijd vlak bij zee. Tegelijk is er een onderstroom van kwetsbaarheid en bescherming - de verwondering, die me bevangt bij het zien van een neerstrijkende vogel, een takje met een boeiende vorm, een prille hosta-spruit, zal die steeds terugkomen - blijven al die vormen deel van ons leven? Kan ik er iets van vasthouden, oppakken?!
Naast mijn 'maakwerk' ben ik kreadocente aan de V.U. te Hellevoetsluis en de Stichting 'Het Dorpshuis' te Oostvoorne.
Kobi van der Kooi-van Dellen volgde een opleiding voor ilustratie en reklametekenen aan de Famous Artists Schools in de U.S.A. En voorts tekenen L.O./ handenarbeid L.O.; handvaardigheid M.O. aan de Nuts-academie te Rotterdam, Vrije Academie Den Haag, o.a. in 1991.
Ze exposeerde o.a. reeds op de Antillen, Rotterdam, Brielle, Hellevoetsluis, Middelharnis en Spijkenisse.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 21 juli 1992
Eilanden-Nieuws | 6 Pagina's