Christen Unie met stevige kieslijst samen verder
SOMMELSDIJK Nu de herindeling van de vier gemeenten op ons eiland definitief doorgaat, gaan ook de vier kiesverenigingen van de ChristenUnie op GoereeOverflakkee samen verder. Vier ervaren politici vormen de top van de kandidatenlijst die he bestuur voordraagt. Een gedegen programmacommissie heeft een concept verkiezingsprogramma geschreven onder de titel 'Samen verder'. Beiden zullen op 23 augustus door de leden worden vastgesteld.
In de aanloop naar het definitieve herindelingsbesluit is er door verschillende mensen binnen de ChristenUnie al veel werk verzet om samenvoeging voor te bereiden. Vanaf eind 2011 werkten de vier besturen van de kiesverenigingen intensief met elkaar samen. Piet Robijn: "Er komt bij zo n fusie meer kijken dan je vooraf zou denken. Er moeten met alleen vier verenigingen worden samengevoegd, het is ook zaak dat er een goede kandidatenlijst komt, een verkiezingsprogramma wordt geschreven en dat er een verkiezingscampagne wordt voorbereid."
Sterke boodschap
Voor alles is het natuurlijk belangrijk dat de ChristenUnie straks met een sterke boodschap de verkiezingscampagne en de daarop volgende raadsperiode in kan. Daarom ging m het najaar van 2011 een programmacommissie aan de slag met het schrijven van een verkiezingsprogramma. Robijn is tevreden met het resultaat: "De commissie heeft onze christelijke uitgangspunten vertaald ineen prachtige boodschap voor heel GoereeOverflakkee". Het hele concept programma is te downloaden via www.gocu.nl/cohceptvp.
Kandidaten De boodschap van de partij zal
De boodschap van de partij zal vertolkt worden door ervaren en enthousiaste kandidaten. De voorstellijst wordt aangevoerd door Ron de Rover, raadslid in Middelharnis, Bert Tuk, wethouder in Goedereede, Conny Pipping, bestuurslid in Oostflakkee en Joop Kievit, raadslid in Dirksland. Ook Christa van Dieren uit Dirksland en Miranda Grinwis uit Ouddorp staan in de top tien van de kandidatenlijst. De hele lijst is te lezen op www.gocu.nl. Op 23 augustus wordt door de leden van de ChristenUnie op GoereeOverflakkee de definitieve kandidatenlijst en het definitieve verkiezingsprogramma vastgesteld.
Leden praten mee Veel mensen hebben zich in de afge
Veel mensen hebben zich in de afgelopen periode ingezet voor de ChristenUnie. Robijn is er maar wat trots op: "niet de bestuurs en raadsleden geven de partij inhoud, maar al onze leden". Hoogtepunt was de bijeenkomst met leden op 26 juni j.1. waar een amendement werd opgesteld op het landelijke verkiezingsprogramma. Het Uniecongres nam het voorstel over, zodat het verkiezingsprogramma nog duidelijker stelling neemt tegen grootschaligheid in het onderwijs. Robijn: "Dat laat zien dat er onder onze leden ontzettend veel expertise zit, we willen die betrokkenheid van onze leden de komende periode door middel van contactmogelijkheden en activiteiten verder vergroten. Samen met hen gaan we ervoor. Het Algemeen Ledencongres op 23 augustus in OudeTonge zal een prachtige mogelijkheid zijn voor alle leden om mee te praten over de lokale kieslijst en het verkiezingsprogramma."
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van woensdag 8 augustus 2012
Eilanden-Nieuws | 22 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van woensdag 8 augustus 2012
Eilanden-Nieuws | 22 Pagina's