Zij hebben Mijn klederen onder zich verdeeld
De krijgsknechten dan, als zij Jezus gekruist hadden, namen Zijn klederen, (en maakten vier delen, voor elke krijgsknecht een deel) en den rok. De rok nu was zonder naad, van boven af geheel geweven. Zij dan zeiden tot elkander: Laat ons dien niet scheuren, maar laat ons daarover loten, wiens die zijn zal; opdat de Schrift vervuld worde, die zegt: Zij hebben Mijn klederen onder zich verdeeld, en over Mijn kleding hebben zij het lot geworpen. Dit hebben dan de krijgsknechten gedaan. Johannes 19:23,24
De soldaten hebben de Heere Jezus meegenomen naar de executieplaats, Golgotha. Toen ze daar aankwamen, hebben ze eerst de klederen van de Heere Jezus uitgetrokken. Toen hebben ze Hem naakt aan het kruis gespijkerd. Het was de gewoonte dat het executiepeloton, dat uit vier soldaten bestond, de kleren mocht hebben van de veroordeelde. Ze hebben Zijn kleed toen in vier stukken gescheurd, zodat elk soldaat een gedeelte kreeg. Maar Zijn onderkleed was in één stuk geweven. Ze wilden die niet in stukken scheuren, dan zou het geen waarde meer hebben. Ze hebben dat verloot.
Het is wel opvallend dat de Heere Jezus zo’n prachtig kleed had. Het hing tot aan de knieën en het had geen zoom. Dat was opmerkelijk. Het was in één stuk geweven. Nu moet u weten dat de Heere in Exodus 28:32 bepaald had dat de hogepriester ook een kleed moest dragen zonder naad. Hier zien we weer een aspect van de vervulling van het ambt van hogepriester door de Heere Jezus. Want hier is de enige ware Hogepriester van Zijn volk, Die ons volkomen kan behouden. Hier ziet u Hem, net als de hogepriesters onder Israël, ook bekleed met een kleed dat aan één stuk geweven is. Hier is de Hogepriester van Zijn kerk bezig om ware verzoening te bewerken voor schuldige zondaren.
Hier hangt de Borg naakt, blootgesteld aan de hitte van de zon en aan alle nieuwsgierige blikken van de mensen. Hier is Hij arm geworden. Toen Hij geboren werd in de stal van Bethlehem, werd Hij geboren in armoede, maar toen had Hij nog doeken om Zijn naaktheid te bedekken. Tijdens Zijn leven kon de Heere Jezus zeggen dat de vossen holen hebben en de vogelen des hemels nesten, maar de Zoon des mensen heeft niet één steen om Zijn Hoofd op neer te
leggen. Toen had Hij nog tenminste Zijn eigen kleren. Maar nu is Hem dat ook allemaal ontnomen. Nu heeft Hij helemaal niets meer. Hij was arm in Zijn geboorte en Hij was arm toen Hij rondtrok door het land van Israël. Maar nu is Hij in Zijn dood nog armer geworden.
Zie Hem als een arme, zonder enig recht. Hij is een rechteloze geworden. Omdat wij rechtelozen zijn. We spreken weleens over de rechten van de mens. Maar op Golgotha leert u verstaan dat de mens geen rechten meer heeft. Wij hebben al onze rechten bij God verspeeld, omdat wij tegen God gezondigd hebben. Daarom heeft Christus hier geen recht meer.
Want het waren niet alleen de ruwe Romeinse soldaten handen, die het kleed van Jezus afrukten. Het was ook de Hand van Zijn God, Die Hem die kleding afnam. Het eerste geschenk wat Adam kreeg was zijn kleding. Maar hij had daar geen recht op. Het was alles genade. Daarom moet nu dat kleed van de tweede Adam ontnomen worden. Want door de zonde hebben wij alle rechten verloren bij God. Daarom werd Christus hier een rechteloze. Hij hoorde de soldaten overleggen en zag de dobbelstenen rollen. Zo werden Zijn eigen kleren verdobbeld onder deze Romeinse soldaten.
Beseffen we dat de Heere Jezus naakt aan het kruis hing in schande omdat u en ik ons schandelijk gedragen hebben? Hebben we ons al verootmoedigd voor de Heere? Zijn wij al op onze knieën gekomen met de belijdenis: “Ik heb U al die smaad aangedaan. Mijn zonden zijn er de oorzaak van.” Hebt u al beleden voor God dat u nergens recht op hebt? U niet en ik niet. We zijn van God afgevallen. Dan verdienen we niets meer, want God is de Bron van alle goed. Zelfs onze kleding is verdiend door het kruisoffer van Christus. Daarvoor heeft de Heere Jezus naakt moeten hangen aan het kruis. Hij moest alles missen om ons alles te kunnen geven. Hij nameloos arm, omdat wij zo arm waren geworden. U ziet pas Zijn rijkdom, tegenover uw eigen armoede. Vraag maar veel om uzelf te leren zien, zoals u bent. Dan zult u armoede zien bij uzelf met tekort en schande. Dan ziet u Christus in uw schande. Dan valt u Hem te voet. Gij zo goed, zo liefdevol. U geen rechten meer omdat ik een rechteloze ben. Heere, verbindt mij voor eeuwig aan U.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 13 maart 2015
Eilanden-Nieuws | 22 Pagina's