De bekering van Saulus ten voorbeeld gesteld
Wat is het om een kind van God te zijn? Hoe word ik het en hoe ziet mijn leven er dan uit? Ds. Kievit behandelt deze vragen aan de hand van het voorbeeld dat Gods Woord ons geeft in de bekering van Saulus. Naast de bekering van Saulus, kunnen we ook uit de Romeinenbrief geestelijke lessen leren. Door tekst voor tekst te behandelen, geeft dominee Kievit een heldere uitleg met een praktische toepassing.
Met het voorbeeld van Paulus krijgen we niet alleen voorwerpelijke kennis, maar wordt ook gewezen om deze zaken persoonlijk te beleven door het geloof.Deze overdenkingen van ds. Kievit verschenen eerder als artikelen in het Gereformeerd Weekblad. De heer R.F. Rebel heeft - met respect voor de oorspronkelijke tekst - de bewerking gebracht tot deze boekuitgave.
Ds. B.J. van Boven schreef in het ‘Ten geleide’ het volgende:
Het is onze hartelijke wens dat het lezen van deze overdenkingen, die nu verdeeld in kortere stukjes verschijnen, tot nut van vele lezers mag zijn. De Heere gebruike het tot bekering van onbekeerden, tot ontdekking van degenen die op verkeerde gronden bouwen, tot onderwijzing van dwalenden en tot vertroosting van Gods kinderen.
Wie was ds. Izaäk Kievit?
Geboren in 1887 en overleden in 1954. Hij had een vooraanstaande rol in Hervormd-Gereformeerde kring. Hij was bijna dertig jaar predikant in Baarn. Jaren was hij eindredacteur van het Gereformeerd Weekblad. Ook in bevindelijke kringen buiten de Nederlandse Hervormde Kerk was veel waardering voor Kievits werk.
In dit boek ‘De bekering van Saulus, ten voorbeeld gesteld’ treffen we tien hoofdstukken aan, met een onderverdeling in subhoofdstukjes: Een ontijdig geborene, Ten voorbeeld gesteld, Staande gehouden, Uitverkoren om Zijn Naam te dragen, Vervuld met de Heilige Geest, In Christus rechtvaardig, Het kindschap en zijn erfenis, Gods Geest in het gebedsleven, De overgave van Gods Zoon en de vaste grondslag van Gods weldaden. De subhoofdstukjes zijn niet groter dan ongeveer 4 pagina’s. Een citaat uit het hoofdstuk over ‘Voorgesteld aan de gemeente’, aan de hand van de tekst uit Handelingen 9:20: ‘En hij predikte terstond Christus in de synagogen, dat Hij de Zone Gods is’ (blz. 153)
‘Hij predikte terstond Christus. Nee, daarvoor behoefde hij geen nader onderricht. Wal zal hij straks tot zijn verdere geestelijke vorming bijkans drie jaren toeven in Arabië, in afzondering van de wereld. Maar wie Christus tot zijn deel ontvangt, kan van Hem getuigen. Dan gaat de Schrift open. Het heilgeheim wordt aan Zijn vrinden naar Zijn vree verbond getoond. Wij vergeten niet dat Paulus ook vervuld werd met ambtelijke gaven, toen hij vervuld werd met de Heilige Geest. En nu kwam hem zijn grote kennis van de Schrift van pas. Nu wist hij pas wat hij vroeger meende te weten, maar niet verstond. Hij predikte terstond Christus!
Dit is Schriftuurlijk - bevindelijke kost en zal zijn weg wel vinden. Maar bepaalde uitdrukkingen uit het gezelschapsleven kon ik niet altijd terugvinden in de Schrift. Ondanks deze opmerking van harte aanbevolen.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 22 maart 2019
Eilanden-Nieuws | 32 Pagina's