Midden in de geschiedenis, hier en nu
Wie op vakantie is, bijvoorbeeld in Italië of Spanje, stapt meestal wel even dat mooie kerkje binnen. Of dat interessante museum. Kijk, dit zou wel eens een oude vestingmuur kunnen zijn… Prachtig allemaal. Maar dicht bij huis, in je eigen omgeving, is ook heel veel prachtig erfgoed te zien. Hier, op Goeree-Overflakkee. En nu, ook in de winter…
Stap eens op de fiets, trek je wandelschoenen aan, bezoek eens een museum. Dan kom je erachter dat er hier en nu veel erfgoed te ontdekken en te beleven valt. Je hoeft er echt niet voor naar Italië of Spanje: op Goeree-Overflakkee bevind je je midden in de geschiedenis.
De erfgoedlijn vertelt het verhaal over het leven tussen en met het water als vriend en vijand. Die lijn wordt gevormd door de verbinding van monumenten, landschap en water tot één lijn. Tussen Ouddorp en Ooltgensplaat kom je het erfgoed bijna vanzelf tegen.
Havenkanalen, oude dijken, Ooggetuigen van de Watersnood in Battenoord, Fort Prins Frederik in Ooltgensplaat, een historische werf in Middelharnis, geschenkwoningen verspreid over het hele eiland, enzovoorts, enzovoorts.
De tastbare herinneringen aan de RTM zijn dit jaar uitgebreid met het kunstwerk M67 bij de trambrug langs het havenkanaal van Dirksland. Bij de ingang van het havenkanaal van Stellendam staat nu een replica van de historische lichtopstand. En er staat nog meer op stapel.
Erfgoedlijn
De projecten en producten op deze vier erfgoedpagina’s zijn stuk voor stuk tot stand gekomen door de erfgoedlijn Goeree-Overflakkee. Ze zijn besproken aan de erfgoedtafel, waaraan alle betrokkenen een plaats hebben. Denk aan de gemeente, Eilandmarketing, Stichting Podium Goeree-Overflakkee, het Streekarchief, het Streekmuseum, het RTM-museum, KunstPlus, dorpsraden en diverse ondernemers.
De provincie Zuid-Holland heeft een subsidieregeling om de erfgoedprojecten financieel te ondersteunen. Ook andere partijen dragen financieel bij of zetten zich vrijwillig in om projecten te realiseren. Veel projecten zouden niet tot stand komen zonder de inzet van vele vrijwilligers.
Deze vier erfgoedpagina’s vormen de laatste special van de erfgoedlijn Goeree-Overflakkee. Hierna komt de communicatie vanuit de verbrede erfgoedlijn Historisch Haringvliet (Goeree-Overflakkee, Hoeksche Waard en Voorne-Putten).
Tip
Haal een gratis Erfgoedkaart op bij het VVV Inspiratiepunt in Ouddorp, het gemeentehuis of een van de musea op het eiland. Op de kaart is al het erfgoed te vinden dat te maken heeft met de thema’s van de erfgoedlijn Goeree-Overflakkee, zoals havenkanalen, de Watersnoodramp 1953, Fort Prins Frederik, etc.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 14 december 2021
Eilanden-Nieuws | 44 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 14 december 2021
Eilanden-Nieuws | 44 Pagina's