Na ontmoetingsdiensten start Nehemia GO in februari officieel
DIRKSLAND – Vanaf 5 januari 2025 is het eiland weer een kerk rijker. Vanaf die datum zijn er zes ontmoetingsdiensten waarin kennis kan worden gemaakt met de gemeente Nehemia GO. De samenkomsten worden gehouden in de Victoriahal. Gijs en Mieke van Dongen vertellen over hun initiatief.
Gijs en Mieke van Dongen uit Dirksland zijn al bijna 15 jaar betrokken bij de evangelische gemeente Nehemia Zwijndrecht. Deze gemeente heeft ook een dochtergemeente in Moerkapelle en vanaf 2025 zal Nehemia GO de tweede dochtergemeente zijn. Gijs en Mieke, samen met Nehemia Zwijndrecht, hebben het initiatief genomen om een evangelische gemeente op het eiland op te richten. Op het eiland is een relatief groot aantal kerken van ‘verschillende kleuren’, van zowel behoudend reformatorisch tot charismatisch evangelisch. Is er wel ruimte voor nóg een gemeente, zo vroegen we Gijs en Mieke.
Zij leggen uit dat zij die ruimte wel zien, mede doordat ze al een aantal jaren Kampvuuravonden en Alpha-cursussen organiseren. “Dan blijkt dat voor veel mensen de stap naar een kerk best groot is.” Volgens Gijs en Mieke is het de bedoeling dat Nehemia GO een gastvrije gemeente zal zijn. Ze benadrukken dat ze zich niet richten op christenen die al in bestaande kerken meeleven. “Dat willen we zeker niet en we doen er alles aan om een goede en open communicatie te houden met andere kerken.”
Hoewel Nehemia Zwijndrecht de ‘moedergemeente’ is van Nehemia GO, zal het geen kopie worden van die gemeente. “In Zwijndrecht is Nehemia een echte stadsgemeente. Natuurlijk zal daarom de gemeente in Dirksland anders zijn.” Wel zullen de sprekers uit de andere Nehemia-gemeenten ook in Dirksland voorgaan.
Victoriahal
Het is de bedoeling dat Nehemia GO een laagdrempelige gemeente wordt waar iedereen welkom is. Daarom zijn de initiatiefnemers heel blij dat ze hun diensten in de Victoriahal in Dirksland kunnen houden. “Dit is ook een laagdrempelig centrum waar tal van andere activiteiten plaatsvinden. Zij staan midden in de samenleving en zo willen wij ook kerk-zijn.”
Ontmoetingsdiensten
Voordat Nehemia GO in februari officieel van start gaat, start er vanaf 5 januari 2025 een serie van zes ‘ontmoetingsdiensten’ waarin verschillende kernwaarden van de gemeente worden toegelicht. De thema’s gaan dan onder meer over geloven, genade en dopen. Zondagmiddag 16 februari, om 14.30 uur, zal dan de officiële feestelijke start zijn.
Wie meer wil weten, kan terecht op de website www.nehemiago.nl of op de sociale mediakanalen.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 6 december 2024
Eilanden-Nieuws | 20 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 6 december 2024
Eilanden-Nieuws | 20 Pagina's