VS-vloot in de Middelandse Zee moet inkrimpen
Senator Mansfield
De democratische fractieleider in de Amerikaanse senaat,.Mike Mansfield, heeft gisteravond opgeroepen tot een sterke vermindering van de Amerikaanse zeestrijdkrachten in het Middellandse-Zeegebied en de vervanger daarvan door een multinationale vloot van de NAVO-landen.
De democraat uit Montana herhaalde ook zijn oproep tot een halvering van de 300.000 man sterke Europese troepenmacht, met de waarschuwing dat als de regering dit niet doet, hij zal proberen hiervoor in het congres actie te blijven voeren.
De opmerkingen van Mansfield werden gemaakt in een rede die van te voren op schrift was gesteld en die hij gisteravond uitsprak aan de Indiana universiteit in Pennsylvania. Hij zei te hebben geconstateerd dat ver in Europa een stemming overheerst van ontspanning en vrede en dat het daarom niet verwonderlijk is dat de Europeanen bereid zijn ,,ons de enorme kosten te laten dragen". Mansfield heeft onlangs een bezoek aan zeven Navolanden gebracht. Hoewel hij als zijn mening uitsprak dat de Navo moet blijven bestaan, zei Mansfield. „Ik meen ook dat de organisatie kan worden teruggebracht tot een gestroomlijnde paraatheidsmacht zonder dat onze veiligheid of de stabiliteit van de vrede in Europa in gevaar word gebracht. Dit zou het welzijn van ons land zeer teu goede komen".
Mansfield kwam nog even terug op zijn voorstel tot troepenvermindering in Europa dat in mei met 61 tegen 36 stemmen in de Senaat is afgewezen toen hij zei: „Ik hoop dat de regering in dit verband het initiatief zal nemen omdat zij het zonder meer kan doen". "Als het echter noodzakelijk blijkt, zullen er in het Congres opnieuw maatregelen als deze worden getroffen, hoe vervelend het ook is om te trachten een optreden als dit via de wetgevende macht te verwezenlijken".
„Het lijkt mij ook wenselijk dat er een multinationale marine-strijdkracht van de Navo komt om de surveillance -n de Middellandse Zee over te nemen waardoor het mogelijk zou worden de Amerikaanse vloot in dat gebied, die daar een enorme strijdmacht heeft in te krimpen. In het zelfde verband zou de Amerikaanse mankracht binnen de Navo in Europa sterk kunnen worden verminderd wat natuurlijk een grote kostenbesparing met zich zou brengen.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 12 oktober 1971
Reformatorisch Dagblad | 6 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 12 oktober 1971
Reformatorisch Dagblad | 6 Pagina's