Ook Den Haag in financiële nood
DEN HAAG — Tegen het einde van het komende jaar verkeert Den Haag in dezelfde financieel moeilijke positie als Amsterdam en Rotterdam.
In 1972 zal Den Haag een tekort op de begroting hebben van ongeveer 22,5 miljoen gulden. In de afgelopen .jaren is een reserve van 48 miljoen gulden gekweekt die echter mede door de tekorten in 1970 (tien miljoen) en dit jaar (16,5 miljoen) het volgend jaar geheel zal zijn opgebruikt.
Dat vertelde de Haagse wethouder van financiën, de heer B. Bol, gisteren bij het bekendmaken van de ontwerp-begroting van zijn gemeente voor het jaar 1972.
Hij verwacht een totaaluitgave van 688 miljoen gulden. Den Haag wil in 1972 voor ruim driehonderd miljoen gulden investeren.
Om toch nog een beetje inkomsten en uitgaven in een redelijke verhouding te houden, gaan volgend jaar de tarieven van het openbaar vervoer, de waterleiding en het energiebedrijf omhoog.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 29 oktober 1971
Reformatorisch Dagblad | 8 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 29 oktober 1971
Reformatorisch Dagblad | 8 Pagina's