DODEN IN HET VERKEER
De 77-jarige H. Hendriksen uit Ede is in het Julianaziekenhuis in zijn woonplaats overleden aan verwondingen, die hij opliep tijdens een verkeersongeluk. Toen de man in het donker op de Meikade te Ede wandelde, werd hij van achteren aangereden door een lesvrachtauto, die kort te voren sterk naar rechts was uitgeweken, omdat er een tegenligger naderde.
In het Julianaziekenhuis te Ede is donderdagmorgen de 15-jarige Roel M. de Vries uit Ede overleden. Hij was kort tevoren, toen hij met zijn fiets de Bergstraat overstak, door een autobus van de NBM aangereden.
De 41-jarige F. J. Wouters uit Beek (Limburg) is donderdagavond overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk dat enige uren tevoren in Neerbeek had plaats gevonden. Hii werd met zijn fiets door een auto gegrepen, toen hij deze geen voorrang verleende.
In het plaatsje Meerkerk bij Gorinchem zijn donderdagavond drie voetgangers van achteren aangereden door een personenauto, waardoor een van hen, de 62-jarige mevr. H. E. Bogaart uit Meerkerk, ter plaatse is overleden. De andere twee werden ernstig gewond. De politie heeft de juiste toedracht van de aanrijding nog in onderzoek. Vast staat echter dat de voetgangers toen het ongeluk gebeurde in een groepje van vier rechts van de weg liepen.
De 23-jarige matroos J. Visser uit Wijnjeterp (Fr) is op Rijksweg 43 ter hoogte van Drachten om het leven gekomen. Hij kwam als bestuurder van een personenauto door onverklaarbare oorzaak te veel links van de weg en botste frontaal tegen een vrachtauto. Op weg naar het ziekenhuis is hij overleden.
De 10-jarige Marco Felix de Vos uit Vleuten is bij een verkeersongeluk in Utrecht om het leven gekomen. De jongen stond met twee vriendjes aan de rechterkant van de Beneluxlaan te praten. Plotseling liep hij de weg op tussen twee passerende personenauto's. De bestuurster van de ene auto kon de voetganger niet meer ontwijken. De jongeman werd met zwaar hersenletsel naar het Academisch ziekenhuis overgebracht, maar bleek bij aankomst te zijn overleden.
De 16-jarige Stephen Valenbreder uit Den Haag is op het viaduct van de Landscheidingsweg over de Rijksstraatweg in zijn woonplaats met zijn fiets van achteren door een auto gegrepen en om het leven gekomen.
Door de kracht waarmee de auto de jongen schepte werd deze van zijn fiets geslingerd en tegen een ballustrade gesmakt. De automobilist reed na het ongeluk door. Maar op de een of andere manier is het nummer van zijn auto bekend geworden en zo kwam de politie er achter dat het de 49-jarige W. R. uit Leidschendam was. Toen R. later op de avond thuis werd aangehouden bleek hij enigszins onder invloed te vrerkeren. Hij is thans ingesloten.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 13 november 1971
Reformatorisch Dagblad | 16 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 13 november 1971
Reformatorisch Dagblad | 16 Pagina's