Niet volkomen
<br />
Wel is waar, velen welke enige ontdekking van deze heerlijkheid des Heeren verkregen hebben, kunnen somtijds niet geloven dat zij de heiligende kracht daarvan waarlijk gevoeld en ondervonden hebben, hetwelk hen soms weleens brengt in een diepte van kleinmoedigheid.
Doch het is zeker dat degenen die niet geheiligd of heilig gemaakt zijn, geheel en al doen blijken dat zij deze heerlijkheid des Heeren nog nooit gezien hebben. Want de ontmoeting van de goddelijke eigenschappen brengt gewis ook een ontmoeting van deugden teweeg in de persoon die deze op een zaligmakende wijze aanschouwt.
Doch men moet ook weten dat die kracht hier op aarde nooit volkomen zal ondervonden worden, totdat die heerlijkheid eens volmaakt in de hemel zal aanschouwd worden, alwaar wij Hem zullen gelijk zijn, want wij zullen Hem zien gelijk Hij is. Daarom, indien gij u zelf niet genoegzaam beproeven kunt, noch beoordelen aan een volmaakte heiligheid, zo beoordeelt en beproeft u tenminste aan de ware beginselen daarvan.
(Goddelijke eigenschappen R. Erskine)
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 17 februari 1976
Reformatorisch Dagblad | 10 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van dinsdag 17 februari 1976
Reformatorisch Dagblad | 10 Pagina's