Bekijk het origineel

Bekijk het origineel
Hulp van notaris bij voorlopige koopacte
In plaats van de makelaar
DEN HAAG - Als een koper en verkoper van een huis tot overeenstemming komen en een voorlopige koopacte tekenen, zouden zij op dat ogenblik al de notaris moeten inschakelen, aldus woensdag de Koninklijke Notariële Broederschap, die spreekt van „tekenen onder het wakend oog van een notaris".
Voordeel is, dat partijen dan op het juiste moment de juiste juridische voorlichting krijgen. Bovendien kan zo de notaris bij de overdracht van het onroerend goed zo vroeg mogelijk zorgen voor het treffen van de juiste regelingen.
Een deel van de werkzaamheden, die de notaris bij het maken van de wettelijk verplichte natariële transportacte moet verrichten, wordt daardoor verschoven naar een vroeger tijdstip. Dit brengt mee dat geen kostenverhoging ontstaat als de koopacte op het notariskantoor wordt opgemaakt.
Niet landelijk
Het standpunt, dat de notaris al moet worden ingeschakeld bij het opstellen van de koopacte betekent niet, dat het notariaat de taak van de makelaar miskent. De makelaar heeft zijn taak op het gebied van het zoeken en het beoordelen van huizen op bouwkundig gebied, het beoordelen van de prijs en van andere in geld waardeerbare omstandigheden die bij de koop een rol kunnen spelen.
De praktijk van het maken van de koopacte op het notariskantoor gebeurt al in Amsterdam en omgeving en in sommige andere plaatsen in Nederland. Overleg tussen de Nederlandse Bond van Makelaars in Onroerende Goederen (NBM) en de Koninklijke Notariële Broederschap heeft er evenwel niet toe geleid, dat dit systeem landelijk zal worden toegepast. De broederschap betreurt dit.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen, vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing. Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 21 juli 1977
Reformatorisch Dagblad | 10 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van donderdag 21 juli 1977
Reformatorisch Dagblad | 10 Pagina's