Actie NS/KG werd ,doorslaand succes'
Twee miljoen kaartjes verkocht
KAMPEN — Ongeveer twee miljoen plaatskaarten van de Spoorwegen zijn verkocht met de kortingskaart van de koffiebranders Kanis en Gunnink uit Kampen. ,,Een doorslaand succes", zegt zowel voorlichter H. J. van der Sligt van Kanis en Gunnink als zijn collega van de spoorwegen H. Meijer. In de periode van 1 oktober 1979 tot en met 31 januari 1980 was het mogelijk om met een bon afgedrukt op de pakken koffie van KG voor half geld een kaartje voor de trein te kopen.
Voorlichter H. J. van der Sligt van. Kanis en Gunnink zegt, dat zijn bedrijf tijdens de afgelopen periode een omzetstijging van twintig procent heeft gemaakt. Doelgroep van de actie was de Nederlandse huisvrouw. ,,Dat we bovendien nog vele anderen, waarbij veel jongeren, voor ons produkt hebben kunnen interesseren is mooi meegenomen", zegt hij. Of de omzet.stijging geconsolideerd kan worden kon hij niet zeggen. Ook de Spoorwegen zijn enthousiast over de actie, al vormde het wel een extra belasting voor het loketpersoneel, aldus voorlichter Meijer.
Kortingskaart
Doel van de spoorwegen was ondermeer om een inventarisatie te krijgen van potentiële gegadigden voor een NS-kortingskaart. Hiermee is het mogelijk gedurende een jaar voor half geld te reizen. Het effect kunnen wij in tegenstelling tot Kanis en Gunnink pas op langere termijn beoordelen, aldus de NS. De actie heeft voor de NS echter ver boven de verwachtingen beantwoord aan haar doel.
De spoorwegen zijn van plan om de verkregen gegevens te gebruiken. Dagelijks komt een stroom van ingeleverde bonnen van alle NS-stations naar Utrecht en de adressen worden momenteel door een computer verwerkt. „Wij hebben daarmee een inzicht in het adressenbestand gekregen van potentiële gegadigden voor de kortingskaart. Het ligt in de bedoeling dat we deze mensen een brieQe sturen", aldus voorlichter Meijer.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van maandag 4 februari 1980
Reformatorisch Dagblad | 8 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van maandag 4 februari 1980
Reformatorisch Dagblad | 8 Pagina's