Handelwijze FNV is Itorzaali loonmaatregel
Felle aanval CNV-voorzitter op FNV:
VLISSINGEN — CNV-voorzltter H. van der Meulen vreest, „tenzij er een wonder gebeurt", dat de regering een nieuwe loonmaatregel zal afkondigen die voor de rest van bet jaar van kracht blijft. Hij zei dit onlangs tijdens een spreekbeurt in Vlissingen.
Van der Meulen deed een felle aanval pp het nieuwe door de ministers Alfaéda, Scholten en Wiegel ingediende wetsontwerp, dat de regering mogelijkheden moet bieden om nog verder'te kunnen grijpen in de lonen. Het zou, een hele slechte zaak zijn als het parlement dit wetsontwerp zou aanvaai-den. Als kabinet en parlement zic^ ifiet djt sopj-t zaken gaan inlateriï ' dan vindt er een ongewenste inmenging plaats waardoor zij de grenzen vanfde eigen bevoegden overschrijden. Dictaten van overheidswege zijn uit der^boze, aldus Van der Meulen. om in alle vrijheid en verantwoordelijkheid te onderhandelen. Het CNV wil geen dictaat, geen keurslijf.
Het CNV zal verder nieuwe bezuinigingsplannen zeer kritisch toetsen op de koopkrachts- en werkgelegeneheidseffecten, kondigde Van der Meulen aan. De 2,8 miljard gulden extra die de regering zou willen bezuinigen aou volgens Van dèr Meulen 6.000 werklozen opleveren en dan gaat het met de werkgelegenheid dus niet bergopwaarts maar bergafwaarts. Matigen mag nooit cp zichzelf staan, waarschuwde Van der Meulen. Het CNV wil alleen matigen om meer mensen aan het werk te helpen.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 21 februari 1980
Reformatorisch Dagblad | 12 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van donderdag 21 februari 1980
Reformatorisch Dagblad | 12 Pagina's