Tot nu toe zachte winter
GORREDIJK — De winter van 1980 is voor de schaatsliefhebbers teleurstellend verlopen. Alleen in de eerste helft van januari was het gedurende korte tijd sterk ijs. De laagste temperatuur was min twaalf graden, in Soesterberg op 13 en 14 januari. Voor het overige bleef het aan de zachte kant, vooral in december en februari, aldus weerman H. de Jong.
Tussen 1 december en nu werd in De Bilt een gemiddelde etmaaltemperatuur van 3,5 graad Celsius berekend. Hieruit volgt dat het seizoen gemiddeld anderhalve graad te warm ie geweest en maar liefst 4,5 graad warmer dan de winter van 1979. De laatste tien jaar waren maar twee winters zachter, namelijk die van 1974 en 1975.
De afgelopen winter was even mild als het seizoen van 1976. In De Bilt viel ditmaal 50 mm wintemeerslag te veel, in de vorige winter viel er 50 mm te weinig. De zon scheen circa 140 uur en dat was ongeveer 25 uur te weinig, vorig jaar bijna 60 uur, aldus De Jong.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 29 februari 1980
Reformatorisch Dagblad | 26 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van vrijdag 29 februari 1980
Reformatorisch Dagblad | 26 Pagina's