Vandalen moeten bussen Amsterdam schoonmaken
Proef in kader van misdaadpreventie
AMSTERDAM — Jeugdige vandalen die in Amsterdam-Noord bussen van het Gemeente Vervoer Bedrijf (GVB) bekladden of beschadigen en daarbij betrapt worden, kunnen binnenkort kiezen: of een veroordeling door de reéhter of een paar uur onder toezicht bussen schoonmaken.
Politie, justitie en GVB hebben in een gezamenlijke actie tegen het vandalisme, dat het openbaar vervoer in Amsterdam jaarlijks 1,5 miljoen gulden kost, besloten een proef te gaan doen met deze alternatieve straf. Politiemensen in burger zullen gericht gaan surveilleren op haltes en in bussen. Wordt een vandaaltje betrapt dan krijgt hij of zij een proces-verbaal en wordt daarna voor de keuze gesteld.
Als de jongeren niet willen schoonmaken of dat slecht doen, zal jusitie alsnog tot vervolging overgaan. Bovendien verhaalt het GVB de schade dan op het kind of diens ouders.
De proef, die een uitvloeisel is van het meerjarenprogramma Vandalismepreventie van de gemeente Amsterdam, gaat enkele maanden duren. Voordat de politie tot actie overgaat zullen schoolhoofden, jongeren en ouders in Noord hierover worden geïnformeerd. Het bekladden van materieel, haltes en metrostations met viltstift en spuitbus is volgens de gemeen te de laatste jaren sterk toegenomen.
Voor extra schoonmaakwerk is dit jaar 720.000 gulden uitgetrokken. Het GVB heeft al harde banken in tram, metro en bussen aangebracht om het probleem van kapotgesneden banken op te lossen.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 15 maart 1985
Reformatorisch Dagblad | 24 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van vrijdag 15 maart 1985
Reformatorisch Dagblad | 24 Pagina's