Wereldraad protesteert bij Botha
GENEVE — In een telegram aan president P. W. Botha van Zuid-Afrika heeft de secretarisgeneraal van de Wereldraad van Kerken, E. Castro, protest aangetekend tegen het voor drie maanden geldende verbod voor de oppositie, in sommige delen van het land vergaderingen te houden.
Castro roept Botha op „eindelijk een verstandige dialoog aan te gaan met de eigenlijke leiders van het land".
Naar Castro in het telegram tot uitdrukking brengt zou het onverstandig zijn de paar kanalen die nog openstaan voor vreedzaam verzet, ook nog te sluiten. De secretaris-generaal verklaart dat de Wereldraad van Kerken alle vreedzame pogingen steunt om tot een snelle verandering in het apartheidssysteera te komen. Daarom protesteert de Raad tegen het aan het Verenigd Democratisch Front en 27 andere organisaties opgelegde vergaderverbod.
Naar het oordeel van Castro leidt dat verbod onvermijdelijk tot vertwijfeling van mensen, die zich voor geweldloos verzet tegen apartheid inzetten en zal dit uitmonden in „tragisch geweld".
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 6 april 1985
Reformatorisch Dagblad | 22 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van zaterdag 6 april 1985
Reformatorisch Dagblad | 22 Pagina's