EG start procedure tegen Japan
LUXEMBURG — De EG gaat in Geneve bij de GATT (de Algemene Overeenkomst inzake Handel en Tarieven) een procedure tegen Japan beginnen.
Dat is gisteren in Luxemburg besloten door de ministers van buitenlandse zaken van de Gemeenschap. De EG wil dat Japan zijn markt meer openstelt voor de import van Europese sterke drank en wijnen. In de GATT in Geneve moet nu maar eens duidelijk uitgemaakt worden dat Japan deZe Europese produkten discrimineert, zo vindt de Europese Ministerraad.
Al jarenlang is de EG van mening dat de Japanse markt veel te gesloten is voor Europese produkten. Maandag is besloten dat de EG Ministerraad daarin januari van het volgend jaar een algemeen debat over gaat houden. Maar in het geval van de alcoholica is de Japanse discriminatie zo duidelijk dat deze zaak zich uitstekend leent voor een „testcase" in de GATT, zo imeent Europees- commissaris voor buitenlandse-betrekkingen, Willy de Clercq. Nederland is het daar van harte mee eens, aldus staatssecretaris voor Europese zaken, René van der Linden.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 28 oktober 1986
Reformatorisch Dagblad | 12 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van dinsdag 28 oktober 1986
Reformatorisch Dagblad | 12 Pagina's