Goedereede eens met recreatie-beleidsplan
Nota uitwerking van eerdere visie
GOEDEREEDE - De gemeenteraad van Goedereede heeft gisteren het beleidsplan voor recreatie en toerisme voor deze gemeente vastgesteld. Het plan was als agandapunt opgevoerd om aan de recreatieve ontwikkeling in die gemeente nader richting te geven.
Het beleid was aanvankelijk gericht op de omvangbepaling van de diverse recreatieterreinen. Een en ander is vastgelegd in een recreatienota die in 1980 werd vastgesteld. Die ging meer in de richting van de kwantitatieve omvang en over de aard van de verschillende vormen van recreatie. Met name werd aandacht besteed aan het steeds meer opkomende begrip toeristisch kamperen.
De huidige nota heeft van alle politieke partijen instemming gekregen. Behalve aan de genoemde onderwerpen werd ook aandacht besteed aan de mogelijkheid om extra voorzieningen te treffen in de vorm van fietspaden en alweervoorzieningen. De in de woonkern Ouddorp gestichte sporthal en het in aanbouw zijnde overdekte zwembad te Stellendam spelen daarin een rol.
Wel ziet een aantal fracties nog mogelijkheden om enigszins uit te breiden in het recreatiegebied Kabbelaarsbank. Met name de VVD-fractie stelde dat men een open oog moet houden voor de ontwikkelingen op recreatief gebied en dat deze niet mogen ontaarden in het illegaal innemen van standplaatsen her en der in de gemeente.
Inhoud
De gisteren vastgestelde nota besteedt meer aandacht aan de kwaliteit en sfeer van de recreatieterreinen. Door bij voorbeeld op de bestaande recreatieterreinen het aantal standplaatsen te verminderen, kan er ruimte gecreƫerd worden voor speelgelegenheid voor de jeugd. Dat zou mogelijk kunnen leiden tot de vraag om een geringe uitbreiding van de bestaande recreatieterreinen.
De raad is van mening dat het in voorkomende gevallen inderdaad om een beperkte vergroting moet gaan. De recreatieve druk op de kop van het eiland Goeree-Overflakkee is abnormaal groot, men moet zelfs de term "vol is vol" gebruiken.
Daarnaast gaat ook het streekplan Zuid-Holland-Zuid uit van de gedachte dat de kop gevrijwaard moet worden van een nog hogere recreatiedruk. Dit standpunt wordt voor een belangrijk deel ingegeven door de doelstelling het bijzonder belangrijke en waardevolle natuurgebied rondom Ouddorp zoveel mogelijk in stand te houden.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 27 mei 1988
Reformatorisch Dagblad | 32 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van vrijdag 27 mei 1988
Reformatorisch Dagblad | 32 Pagina's