CDA bekritiseert jachtvlieger-plan
„Verklein (ian (ie luchtmacht maar"
DEN HAAG — „De maatregelen die staatssecretaris Van Houwelingen van defensie wil nemen om de overloop van jachtvliegers naar de burgerluchtvaart te stoppen, mogen niet meer geld kosten dan nu wordt voorgesteld. Als er nog meer middelen op tafel moet komen, gaat het CDA niet akkoord. Dan moet de Nederlandse luchtmacht maar verkleind worden".
Dat zei CDA-woordvoerder Van Vlijmen gisteren tijdens een vergadering van de kamercommissie voor defensie over de plannen van de bewindsman verdere uittocht van jachtvliegers te voorkomen. De belangrijkste maatregelen om dit te bewerkstelligen zijn het verlengen van de contractduur van acht tot' vijftien jaar, de vliegtoelage te spreiden en deze op te laten lopen tot 2600 gulden per maand. Alle maatregelen samen kosten nog dit jaar 2,9 miljoen extra (het nieuwe beleid gaat 1 juli aanstaande in). Op den duur zullen deze voornemens toch een besparing opleveren omdat er minder mensen opgeleid moeten worden.
Suikerwerken
De Kamer kon instemmen met de voorstellen van de staatssecretaris, zij het dat VVD-kamerlid mevrouw Van Heemskerck Pillis in eerste termijn bezwaar aantekende tegen de verlenging van de contractduur. Volgens de VVD-woorvoerster is het niet liberaal om een jongere zolang te binden aan de luchtmacht.
Maar toen PvdA-kamerlid Vos het voorbeeld aanvoerde dat sommige ionge vertegenwoordigers in suikerwerken een contract hebben afgesloten waarin staat dat zij alleen bij een concurrent in dienst mogen treden als ze dagelijks een boete betalen van 1000 gulden, liet ze in tweede termijn haar verzet varen.
Op dit moment zijn er ruim zeventig jachtvliegers bij de luchtmacht te weinig. Wil de luchtmacht goed functioneren, dan zijn er in totaal bijna 600 jachtvliegers nodig.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 3 juni 1988
Reformatorisch Dagblad | 26 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van vrijdag 3 juni 1988
Reformatorisch Dagblad | 26 Pagina's