„Hoog tijd voor daden bij hulp Derde Wereld"
Noord-Zuidconferentie in Madrid afgesloten
MADRID — Deelnemers aan de Noord-Zuidconferentie in Madrid hebben gisteren gezesd dat West-Europa op
moet houden met praten en moet beginnen met het nemen den. van concrete maatregelen ter bevordering van de ontwikke ling van de Derde Wereld,
Aan het eind van de driedaagse conferentie van Europese parlementariërs en vertegenwoordigers van particuliere organisaties werd een verklaring uitgegeven waarin werd gesteld dat de ontwikkelde landen „verantwoordelijk zijn voor het scheppen van een beter klimaat voor de groei en export van ontwikkelingslanden, vooral door krachtige economieën te steunen in een open, multilateraal handelsstelsel".
Europees commissaris Claude Cheysson sprak zich pessimistisch uit over de bereidheid van de westerse landen om aan hun morele verplichtingen ten aanzien van de arme landen te voldoen. De problemen van die landen worden steeds groter, „terwijl de club van drie (Japan, de Bondsrepubliek en de VS) hun zakken blijven vullen", aldus Cheysson aan het eind van de conferentie, die was belegd door de Raad van Europa.
De ontmoeting in Madrid was de afsluiting van een proces dat vier jaar geleden in Lissabon begon met de bedoeling Westeuropese parlementariërs en burgers op de hoogte te stel
'^n van de toenemende onderlinge afhanke'ijkheid van rijke landen in het
In de slotverklaring werd ervoor gepleit het ontwikkelingsbeleid te wijzigen. Er moet minder geld worden besteed aan grote projecten, waarvoor landen technologie en materiaal moeten importeren, en meer aan kleinschalige zelfhulpprojecten, waar vooral dorpelingen en boeren beter van worden.
Om de levensvatbaarheid van de kwetsbare economieën van arme landen te vergroten moet West-Europa ook het voorstel overnemen van de Argentijnse president, Raoel Alfonsin, om op een drastische manier het probleem van de schulden van landen in de Derde Wereld aan te pakken.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 4 juni 1988
Reformatorisch Dagblad | 22 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van zaterdag 4 juni 1988
Reformatorisch Dagblad | 22 Pagina's