Banken moeten studenten accepteren
DEN HAAG Het ministerie van onderwijs is met vrijwel alle grote banken in onderhandeling over de verstrekking van leningen aan beursstudenten. Het is een misverstand te denken dat de Rabobank de enige gesprekspartner zou zijn, zei vanmorgen een woordvoerster van het ministerie.
Het kabinet wil de aanvullende studiefinanciering bij de banken onderbrengen als een van de maatregelen om te besparen op de uitgaven vóór het beursstelsel.
De banken worden verplicht alle studenten tegen dezelfde voorwaarden te accepteren. De student filosofie krijgt dus dezelfde rechten als een student werktuigbouw. Het sociale risico dat de banken lopen wordt door het ministerie afgekocht. „Wij springen dus bij als een student na afloop van zijn studie om financiële redenen niet kan terugbetalen", aldus de woordvoerster.
De hoogte van de rente is ook een punt van bespreking. De rente zal volgens het ministerie zeker hoger zijn dan de 6,22 procent die de overheid thans studenten berekent.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van woensdag 8 juni 1988
Reformatorisch Dagblad | 22 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van woensdag 8 juni 1988
Reformatorisch Dagblad | 22 Pagina's