Van der Have tevreden met resultaat
KAPELLE - Koninklijk Kweekbedrijf en Zaadhandel D. J. van der Have in Kapelle —onderdeel van de Suiker Unie— heeft vorig jaar de winsten van de voorgaande jaren niet kunnen evenaren, maar de directie toont zich in het jaarverslag niet ontevreden.
De omzet daalde vorig jaar van ƒ 234 miljoen tot ƒ 210 miljoen en dat ging gepaard met een daling van de nettowinst van ƒ 19,4 miljoen tot ƒ 17,4 miljoen. De directie spreekt van een „bevredigend rendement op het geïnvesteerd vermogen". Het eigen vermogen nam toe van ƒ 132 miljoen tot ƒ 141 miljoen, nadat een onveranderd dividend van ƒ 8 miljoen werd uitgekeerd.
De winst werd in vergelijking met het voorgaande boekjaar met ƒ 1,7 miljoen positief beïnvloed doordat koersverschillen op de waarde van buitenlandse groepsmaatschappijen ten laste van het vermogen werden geboekt, nadat die verschillen de winst over 1986 nog met ƒ 2,4 miljoen gedrukt hadden. Bovendien was er vorig jaar een boekwinst van ƒ 1,6 miljoen op de verkoop van een minderheidsbelang.
De voortgaande waardevermindering van de dollar en een flinke toename van de uitgaven voor onderzoek.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 23 juni 1988
Reformatorisch Dagblad | 20 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van donderdag 23 juni 1988
Reformatorisch Dagblad | 20 Pagina's