Vaticaan aanvaardt grootste basiliek Afrika als geschenk
ABIDJAN - Het Vaticaan heeft de grootste basiliek van Afrika, die op dit moment in Ivoorkust wordt gebouwd, als geschenk aanvaard. Dat heeft de apostolische nuntius in Ivoorkust, aartsbisschop Antonio Mattiazzo, aan journalisten in de Ivoriaanse hoofdstad Abidjan meegedeeld.
De basiliek van Onze Lieve Vrouw van de Vrede, die is gebouwd naar het ontwerp van de St. Pieter in Rome en ruimte zal bieden aan 30.000 tot 40.000 mensen, verrijst in Yamoussoukro, het op 250 kilometer ten noorden van Abidjan gelegen geboortedorp van de bejaarde president van Ivoorkust, Felix Houphouet-Boigny. Zij wordt waarschijnlijk in januari 1990 ingewijd.
Houphouet-Boigny bood de basiliek in april dit jaar aan paus Johannes Paulus II aan. Velen hebben zware kritiek geleverd op de bouw van de basiliek, die naar schatting 275 miljoen gulden zal kosten. In een land dat de zwaarste economische crisis in zijn geschiedenis doormaakt en tot de armste landen in de wereld behoort, is zo'n gigantisch gebouw niet op zijn plaats, aldus de critici. De president heeft steeds gezegd dat hij alle kosten zelf heeft betaald.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van maandag 31 juli 1989
Reformatorisch Dagblad | 12 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van maandag 31 juli 1989
Reformatorisch Dagblad | 12 Pagina's