Alphense hefbrug over de Gouwe zwaar beschadigd
Scheepvaartverkeer ondervindt veel hinder
ALPHEN A/D RIJN - De hefbrug over de Gouwe in Alphen aan den Rijn is gisteren zwaar beschadigd doordat een 13 ton wegende mobiele laadschop bij het passeren met de giek in de bovenbalken van de hefbrug verstrikt raakte. De brug kan niet meer open, maar is inmiddels weer toegankelijk voor verkeer. De schade bedraagt ten minste enkele honderdduizenden guldens.
Dat hebben medewerkers van provinciale waterstaat van Zuid-Holland meegedeeld.
De laadschop werd vervoerd op een dieplader. De bestuurder daarvan, een 21-jarige man uit Voorschoten, heeft kennelijk de doorrijhoogte van de brug verkeerd ingeschat. Hij is met shockverschijnselen overgebracht naar een ziekenhuis. Het autoverkeer, dat door het ongeval urenlang vast kwam te staan, moest een andere route kie
De stremming betekent ook dat alleen (geladen) schepen met een maximumdoorvaarthoogte van 4,30 meter nog van de vaarroute gebruik kunnen maken. Het overige scheepvaartverkeer moet een alternatief zoeken. Voor (brom)fietsers en voetgangers werd ter hoogte van de hefbrug een veerpont ingezet.
Door de botsing werd een aantal spanten van de brug ontzet én scheurden enkele ophangpunten van het 60 ton wegende contragewicht. Door de lange voorbereidingstijd en de omvangrijke herstelwerkzaamheden duurt het waarschijnlijk een maand voordat de hefbrug weer omhoog kan.
Verkeerschaos
Het autoverkeer rond de brug kwam gisterochtend volledig vast te staan. De files die vervolgens op de Ni l (Leiden-Bodegraven) en de N207 (Amsterdam-Gouda) ontstonden, losten pas vele uren later door omleidingen via het centrum van Alphen op.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 19 maart 1996
Reformatorisch Dagblad | 22 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 19 maart 1996
Reformatorisch Dagblad | 22 Pagina's