Geen waterstanden meer op Radio 5
DEN HAAG (ANP) - Radio 5 zendt vanaf 1 september geen waterstanden meer uit. De NOS heeft dit besloten omdat de rubriek niet meer past in de programmering. Dat maakte het ministerie van verkeer en waterstaat gisteren bekend.
De NOS was bereid een tijdstip tussen half zeven en zeven uur ‘s ochtends aan te bieden, maar het verzamelen, verwerken en uitzendklaar maken van de waterstanden kan niet voor acht uur klaar zijn, aldus het ministerie. De benodigde informatie komt namelijk niet alleen uit de verschillende regio’s van ons land maar ook uit Duitsland en België.
De NOS liet het ministerie in 1992 al weten te willen stoppen met de uitzending van de waterstanden. De Berichtendienst van het Rijksinstituut voor Integraal Zoetwaterbeheer en Afvalwaterbehandeling (RIZA), onderdeel van Verkeer en Waterstaat, heeft nu andere mogelijkheden beschikbaar. Teletekst geeft op pagina 720 elke dag vanaf 08.15 uur alle gegevens over de waterstanden.
De waterstanden kunnen ook telefonisch worden opgevraagd via het zogenoemde Multi Voice Response System van het RIZA. Dit kan tegen normaal telefoontarief (tel: 0320-241602).
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van woensdag 7 augustus 1996
Reformatorisch Dagblad | 14 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van woensdag 7 augustus 1996
Reformatorisch Dagblad | 14 Pagina's