Extra geld voor openbaar vervoer in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Gemeentevervoerbedrijf (GVB) krijgt vanaf 1998 16,5 miljoen gulden extra bijdrage per jaar van het Rijk. Dat heeft de Amsterdamse wethouder G. ter Horst gisteren gezegd.
De verhoging vloeit voort uit een nieuw bekostigingssysteem voor het stads- en streekvervoer dat minister Jorritsma wil doorvoeren. Ze heeft daarover dinsdag een brief aan de Kamer geschreven.
Het GVB verkeert in grote financiële moeilijkheden. De extra miljoenen lossen die problemen niet op. Er is een ingrijpende reorganisatie nodig waarbij functies vervallen. De vakbonden zeiden deze week het overleg op met de gemeente over een sociaal plan. Als er niet alsnog overeenstemming komt, dreigen er acties.
Volgens Ter Horst is het belangrijkste knelpunt dat de bonden niet akkoord gaan met een afbouwregeling voor toeslagen van drie jaar voor personeel dat geen onregelmatige diensten meer zal draaien. Maandag overleggen de bonden met hun kaderleden.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 14 maart 1997
Reformatorisch Dagblad | 36 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 14 maart 1997
Reformatorisch Dagblad | 36 Pagina's