Dini: Uitstel van EMU voor iedereen nuttig
ROME (AFP) - Als de ingangsdatum van de EMU, de Economische en Monetaire Unie, een jaar wordt opgeschoven, is dat „voor iedereen nuttig”. Dit heeft Lamberto Dini, minister van buitenlandse zaken van Italië, gezegd in een vraaggesprek met een krant.
Sinds de totstandkoming van het Verdrag van Maastricht, waarin de voorwaarden en de datum van de EMU staan, is de economische groei in Europa aanzienlijk vertraagd. Dat betekent dat de meeste Europese landen, ook de grote als Frankrijk en Duitsland, problemen hebben om aan de toelatingseisen te voldoen, aldus Dini.
De minister ziet verder de verkiezingen in Duitsland, in oktober dit jaar, als een complicerende factor. Bovendien meent hij dat met een langere voorbereidingstijd meer landen de gelegenheid hebben om aan de toetredingsvoorwaarden te voldoen. Landen die bij het huidige schema niet aan de EMU kunnen meedoen, kunnen de hele monetaire eenwording blokkeren, aldus Dini.
De EMU mag geen exclusieve club worden, zo betoogde de Italiaanse minister verder. Wat zijn eigen land betreft liet hij weten zeer dicht bij de eisen voor de toelating te zitten. Volgend jaar wordt bekeken welke landen er in aanmerking komen voor de monetaire unie, die per 1 januari 1999 van kracht wordt. Daarvoor worden de prestaties van dit jaar als maatstaf genomen. Het is bekend dat een aantal landen de nodige kunstgrepen moet uitvoeren om de criteria te halen. Italië is een van die landen.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 25 maart 1997
Reformatorisch Dagblad | 20 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van dinsdag 25 maart 1997
Reformatorisch Dagblad | 20 Pagina's