Nederland profiteert van Duitse expansie
RIJSWIJK (ANP) - Nederland profiteert sterk van de Duitse expansie in het buitenland. Vorig jaar investeerden Duitse ondernemingen voor 1,4 miljard dollar (ƒ 2,7 miljard) in Nederland, vergeleken met 62 miljoen dollar in 1995. Het aantal transacties bleef nagenoeg geluk: 27 in 1996 tegen 24 in 1995.
Dat blijkt uit een gisteren gepubliceerd onderzoek van accountants- en arbeidsorganisatie KPMG en de Nederlands-Duitse Kamer van Koophandel.
Zowel qua transactiewaarde als wat betreft het aantal transacties zijn de Duitse investeringen in Nederland sneller toegenomen dan bijvoorbeeld in de Verenigde Staten. Nederland bezet nu de vierde plaats op de lijst van meest gekozen vestigingsplaatsen door Duitse ondernemingen.
Voor Nederland worden de Duitse investeringen steeds belangrijker. In 1996 vertegenwoordigden zij qua transacties 19 procent en wat betreft de totale waarde 38 procent van de totale buitenlandse investeringen in Nederland. Daarmee ‘dreigt’ Duitsland de komende jaren de eerste plaats van de VS in gevaar te brengen.
Amerika is nog altijd het meest populair bij Duitse bedrijven, die vorig jaar ruim elf miljard dollar (ƒ 21,1 miljard) overzee investeerden. Het totale Duitse investeringsbedrag lag 4,5 miljard hoger, op ruim 27 miljard dollar (ƒ 51,8 miljard). De Duitse overnames in Nederland hadden met name plaats in de chemische industrie, machinebouw en verzekeringen.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 10 april 1997
Reformatorisch Dagblad | 24 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van donderdag 10 april 1997
Reformatorisch Dagblad | 24 Pagina's