„Wet geeft christelijk hoger onderwijs genoeg ruimte”
Gebouw Edese hogeschool vernieuwd en uitgebreid
EDE - De wet legt orthodoxchristelijke hogescholen niets in de weg. Zij krijgen voldoende ruimte om hun eigen identiteit te bepalen en waar te maken in de praktijk. De overheid dringt er juist op aan dat scholen heldere principiële keuzes maken. Dat onderscheidt hen van elkaar en verbetert de kwaliteit van hun onderwijs.
Die boodschap liet drs. J. C. van Bruggen, hoofdinspecteur hoger onderwijs, gistermiddag horen bij de opening van het vernieuwde gebouw van de Christelijke Hogeschool Ede (voorheen De Vijverberg/Felua). Van Bruggen, oud-student en -docent van kweekschool Felua, sprak over ”Kwaliteit en identiteit: Noblesse oblige” (adeldom verplicht).
De Christelijke Hogeschool Ede (CHE) heeft een orthodoxe signatuur. Daarom is haar opdracht „zwaarder dan die van andere hogescholen”, stelde Van Bruggen. „U bent trots op uw grondslag, uw afkomst, en dat mag, maar adeldom verplicht. U hebt een dubbele opdracht: serieus werk maken van uw identiteit én van uw kwaliteit”.
Ondanks de verplichting dat hogescholen van verschillende signatuur regionaal gaan samenwerken en hun studieprogramma’s voor 70 procent op elkaar moeten afstemmen, krijgen zij voldoende ruimte voor hun eigen identiteit, aldus Van Bruggen. „De regels hebben tot nu toe niet geleid tot een onverantwoorde inperking van de vrijheid van onderwijs”.
De vrees hiervoor bij instituten als De Driestar in Gouda en de CHE noemde de hoofdinspecteur „voor een flink deel theoretische discussies”. Ook deze scholen moeten studenten opleiden voor „gewone beroepen”. Zij hebben geen reden de overheid te wantrouwen, aldus Van Bruggen. „De Onderwijsinspectie spreekt vaak juist lovend over de eigenzinnige keuzes van behoudende hogescholen, mits die keuzes maar helder zijn”.
Van Bruggen adviseerde orthodoxchristelijke hogescholen trouw te blijven aan hun grondslag, ook al missen zij daardoor overheidspremies voor bepaalde projecten. „U moet uw eigen keuzes niet verloochenen voor een schotel linzenmoes”.
Actie Sudan
Het gebouw van de CHE is vernieuwd en tweemaal zo groot geworden. Alle 2300 studenten zitten nu op één locatie aan de Oude Kerkweg. De werkzaamheden hebben in totaal 18,25 miljoen gulden gekost. Het gebouw bevat onder meer een onderwijswerkplaats voor de pabo-smdenten, vier computerlokalen, 900 computeraansluitingen en 50 kilometer datakabel. De afdeling Journalistiek en Voorlichting beschikt over een complete radio- en tv-studio.
Ter gelegenheid van de officiële opening voerden de studenten een actie voor het christelijk onderwijs in Sudan. Met hun eigen activiteiten verdienden zij 55.000 gulden. Diverse relaties van de CHE deden er nog eens 55.000 gulden bij. Het streefbedrag van de actie was 70.000 gulden.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 19 april 1997
Reformatorisch Dagblad | 36 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van zaterdag 19 april 1997
Reformatorisch Dagblad | 36 Pagina's