Nederland trekt na of geroofde kunst toch in Spanje is
WASHINGTON (EFE/ANP) - Nederland heeft een onderzoek ingesteld naar documenten waaruit blijkt dat schilderijen die tijdens de Tweede Wereldoorlog in Amsterdam door de nazi’s zijn geroofd, naar Spanje zijn overgebracht. De documenten zijn onlangs gevonden in de Amerikaanse nationale archieven.
Den Haag heeft Spanje enkele jaren geleden al gevraagd de zaak onder de loep te nemen. „Deze nieuwe documenten lijken onze vermoedens te bevestigen”, aldus de Nederlandse diplomaat A. van den Berg gisteren in Washington. Het zou onder meer gaan om doeken van Rembrandt, Van Dijk, Rubens, Jan Steen en Cranach.
Volgens de dossiers heeft Alois Miedl, de kunsthandelaar die voor Hitlers luchtmachtchef Hermann Goring werkte, een verzameling van tweehonderd kunstwerken naar Spanje gebracht. De werken, die bekend staan als de Goudstikkercollectie, waren in Amsterdam geroofd tijdens de bezetting.
Het blijft echter onduidelijk of de verzameling door de nazi’s werd gestolen. Mogelijk werd de joodse kunstverzamelaar Goudstikker gedwongen zijn werken te verkopen aan Miedl, die een grote rol speelde bij het vinden van kunst voor Göring en andere nazi-leiders.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 17 mei 1997
Reformatorisch Dagblad | 40 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van zaterdag 17 mei 1997
Reformatorisch Dagblad | 40 Pagina's