Luchtvaartschool Eelde worstelt met brevetnormen
GRONINGEN (ANP) - De KLM Luchtvaartschool Eelde, de grootste pilotenopleiding van Nederland, worstelt met de nieuwe Europese vliegbrevetnormen. De nieuwe lesmethode, die een diploma moet garanderen waarmee nieuwe vliegers een betrekking in alle EU-landen kunnen krijgen, voldoet niet aan de eisen van de Nationale Luchtvaart Autoriteiten (NLA).
Het voornaamste manco van de nieuwe syllabus betreft vijftien vlieguren die elke student extra zou moeten maken. Met de tachtig studenten die dit jaar de opleiding gaan volgen, betekent dit een extra kostenpost van 1 miljoen gulden. Bovendien ontbreekt het de luchtvaartschool op het moment aan vliegtuigen en instructeurs om de benodigde luchtlesuren te geven.
Met een alternatieve lesconstructie probeert de luchtvaartschool de opleiding nieuwe stijl alsnog aan de NLA-regels te laten voldoen.
"Iedereen in heel Europa worstelt met deze overgang", aldus een woordvoerder van de luchtvaartschool. "Vroeger kon iedereen die een caravan langs de startbaan zette, zeggen dat hij een vliegschool had. Wij juichen de internationalisering van de regels ook van harte toe. Het scheidt het kaf van het koren."
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 28 september 2000
Reformatorisch Dagblad | 26 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van donderdag 28 september 2000
Reformatorisch Dagblad | 26 Pagina's