Asielzoekers in Julia-internaat Zwijndrecht
ZWIJNDRECHT - Het Centraal orgaan Opvang Asielzoekers (COA) gaat maximaal 110 asielzoekers tijdelijk onderbrengen in het gebouw van het Julia-internaat aan de Burgemeester De Bruïnelaan in Zwijndrecht. De 64 schipperskinderen verhuizen in mei naar de nieuwbouw van een internaat aan de Westkeetshaven.
Het gebouw voldoet volgens directeur G. Disch van het internaat niet meer aan de eisen. Al tien jaar zet hij zich in voor nieuwe behuizing. In 1996 kwamen die plannen door een fusie in een stroomversnelling. De schipperskinderen wilden in februari verhuizen. Dat blijkt toch niet haalbaar. Het COA wil in mei het gebouw betrekken, maar er zijn forse aanpassingen nodig. De opvang geldt voor maximaal drie jaar.
Voor het stijgende aantal kleuters, pubers en jongeren is het gebouw op dit moment te klein als internaat. Een recreatieruimte ontbreekt, evenals een personeelsruimte. De 64 internaatkinderen wijken voor recreatie uit naar een lokaal van basisschool De Tourmalijn. "Hoeveel privacy asielzoekers van het COA krijgen, weet ik niet", tekent Disch kritisch aan.
Formeel heeft het COA geen toestemming van de gemeente nodig voor de opvang van minder dan 300 asielzoekers. Toch heeft het Zwijndrecht om medewerking gevraagd. Het COA gaat uit van zeventig asielzoekers, met misschien een groei tot 110. Het COA vindt het belangrijk dat ook de gemeente instemt.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 21 december 2000
Reformatorisch Dagblad | 24 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van donderdag 21 december 2000
Reformatorisch Dagblad | 24 Pagina's