Drie mariniers in Amerika verongelukt
Ook ongeval met busje in Duitsland
DEN HAAG - Drie Nederlandse mariniers zijn zaterdag bij een verkeersongeval in de Verenigde Staten om het leven gekomen. Hun lichamen worden morgen gerepatrieerd. Bij een ongeval met een busje in Duitsland zijn zaterdag twee Nederlanders omgekomen.
De omgekomen militairen zijn de 19-jarige D. Luijendijk uit Enschede, J. Spijker (20) uit Slagharen en J. Wegman (25) uit Sliedrecht. Zij behoorden tot de 42ste infanteriecompagnie van het Korps Mariniers op Aruba, een eenheid van de Commandant Zeemacht Caraïbisch Gebied. In totaal 48 leden van de compagnie waren in de Verenigde Staten in het kader van een uitwisselingsprogramma.
De mariniers bevonden zich in de nacht van vrijdag op zaterdag samen met een Amerikaanse chauffeur en bijrijder in een legerbusje. De bestuurder raakte op een provinciale weg de macht over het stuur kwijt. Het busje raakte in een slip en rolde over de kop. Een van de mariniers raakte bekneld onder het busje, twee anderen kwamen binnenin om het leven. Ook zes andere Nederlandse mariniers raakten gewond. Zij zijn inmiddels uit het ziekenhuis ontslagen.
Onderzoek naar de oorzaak van het ongeval heeft uitgewezen dat de Amerikaanse korporaal die achter het stuur zat veel te hard -130 kilometer per uur- heeft gereden. Mogelijk worden de Amerikaanse onderzoekers de komende dagen bijgestaan door Nederlandse marechaussees van de basis op Aruba.
Het busje was het laatste van drie militaire voertuigen die terugreden van de mariniersbasis Quantico in de staat Virginia naar de mariniersbasis Camp Lejeune in de staat North Carolina. De mariniers keerden terug van een bijeenkomst in het kader van de samenwerking tussen de korpsen.
Hoogleraar
Bij een verkeersongeval op de A5 in Duitsland bij Otters Weihe zijn zaterdagavond een hoogleraar (63) en een studente (23) van de Katholieke Universiteit Nijmegen (KUN) om het leven gekomen. Drie andere inzittenden van een busje met negen personen raakten daarbij gewond, van wie een ernstig. Dat heeft een woordvoerder van de KUN gisteren bekendgemaakt.
Een van de slachtoffers is de hoogleraar klassieke archeologie prof. J. de Waele, het andere slachtoffer is de studente archeologie Boukje Niewold. Een andere inzittende van het verongelukte busje waarin zij reden, is in zorgwekkende toestand in het universiteitsziekenhuis van Freiburg opgenomen. Twee andere vrouwelijke studenten zijn overgebracht naar een ziekenhuis in Baden-Baden. Hun identiteit en leeftijd kon de zegsman van de KUN nog niet meedelen.
"De slachtoffers behoorden tot een gezelschap van zestien studenten en begeleiders van de KUN die op weg waren naar Pompeï voor een cursus opgravingen", aldus de zegsman. Volgens de politie van Karlsruhe zaten de slachtoffers en gewonden in een busje dat bij een inhaalmanoeuvre over de kop sloeg. De omgekomen hoogleraar, die het busje bestuurde, en de studente werden uit het busje geslingerd.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van maandag 2 juli 2001
Reformatorisch Dagblad | 13 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van maandag 2 juli 2001
Reformatorisch Dagblad | 13 Pagina's