Lange reeks branden teistert Heerlen
HEERLEN (ANP) - Heerlen wordt sinds twee jaar geteisterd door honderden brandstichtingen.
Daarbij gingen onder meer woningen, winkels, auto's, bedrijven, buurtcentra en scholen in vlammen op en raakten en-kele mensen gewond, zo maakte de politie gisteren bekend. Ondanks verhoogde inzet slaagt de politie er niet in het aantal brandstichtingen te verminderen.
De schade loopt in de miljoenen. Volgens de politie worden de branden 's avonds en 's nachts aangestoken door groepen jongeren van twaalf tot achttien jaar, die ook met elkaar wedijveren. Tot nog toe pakte de politie "slechts" zes jongeren op, die allen bekenden. Maar ondanks hun aanhoudingen gingen de brandstichtingen gewoon door.
Waarnemend districtschef Hans Gunsing sprak van een "escalatie." In 2005 en 2006 waren er rond de 160 brandstichtingen, in januari van dit jaar al 24. Bovendien maken de jongeren steeds meer gebruik van stoffen die de brand verhevigen, zoals benzine, waardoor de ernst van de branden toeneemt, aldus Gunsing.
Chef basiseenheid John Bloebaum zei dat het de laatste maanden van kwaad tot erger gaat. Daardoor komen mensenlevens in gevaar. Zo moest de brandweer twee weken geleden mensen uit een brandend woonhuis halen. Anderen moesten via balkons bij de vuurhaard vandaan vluchten.
De politie roept nu de hulp van burgers in. "Verhoogde surveillance, meer auto's op straat, buurt- en rechercheonderzoeken, inzet van extra agenten uit andere eenheden, het helpt niets", zei Bloebaum.
Gunsing vraagt de burgers om niet zelf op te treden, maar zaken te melden. "Er is geen reden tot paniek, maar het risico op slachtoffers neemt toe", aldus Gunsing.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 1 februari 2007
Reformatorisch Dagblad | 22 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van donderdag 1 februari 2007
Reformatorisch Dagblad | 22 Pagina's