Actie abortuswet Nicaragua blijft uit
DEN HAAG - Minister Van Ardenne van Ontwikkelingssamenwerking wil nog geen actie ondernemen richting Nicaragua. Na een wetswijziging is abortus daar helemaal verboden. De minister sluit niet uit dat zwangerschapsafbreking er toch weer mogelijk wordt.
In antwoord op Kamervragen van PvdA'er Gill'ard naar aanleiding van een artikel in deze krant schrijft de bewindsvrouw dat intrekken van ontwikkelingshulp aan Nicaragua op dit moment "voorbarig" zou zijn.
Van Ardenne deelt de zorg van het PvdA-Kamerlid dat de sterfte onder zwangere vrouwen door de wetswijziging toeneemt. Ze vindt het "te betreuren" dat de wet zo is aangepast dat abortus op medische indicatie strafbaar is gesteld. "Daarmee blijven vrouwen verstoken van optimale medische hulp", aldus de minister.
De wetswijziging druist in tegen internationaal aanvaarde mensenrechtenverdragen en wereldwijde afspraken, meent de bewindsvrouw. In haar antwoorden schrijft de minister dat Nicaragua zich heeft verplicht wet- en regelgeving in het leven te roepen en uit te voeren die het alle vrouwen mogelijk maakt toegang tot gezondheidszorg te hebben. Die toegang wordt nu in het Midden-Amerikaanse land "ernstig beperkt, waarmee het leven van vrouwen nu groter gevaar loopt."
Nicaragua ontvangt jaarlijks 25 miljoen euro ontwikkelingshulp van Nederland. Van Ardenne is nog niet van plan te korten op dat bedrag, omdat ze niet uitsluit dat de wet opnieuw zal worden gewijzigd zodat abortus toch weer mogelijk wordt. De minister baseert haar verwachting op een beroep wegens ongrondwettigheid van de wetswijziging dat momenteel aanhangig is gemaakt bij het Nicaraguaanse hooggerechtshof.
Daarnaast is er in het land een discussie gaande over de abortuswet. Nederland wacht die ontwikkelingen af.
Minister Van Ardenne schrijft verder dat ze al in een vroeg stadium aan Nicaragua heeft laten weten dat ons land tegen wijziging van de abortuswet was. Nederland heeft de kwestie ook in EU-verband al eerder aan de orde gesteld.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van woensdag 7 februari 2007
Reformatorisch Dagblad | 18 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van woensdag 7 februari 2007
Reformatorisch Dagblad | 18 Pagina's