"Prednison eerste keus tegen jicht"
NIJMEGEN (ANP) - Het geneesmiddel prednisolon (merknaam Prednison) moet voor de behandeling tegen jicht eerste keus worden. Het is even effectief als naproxen, een gangbaar middel tegen deze aandoening.
Dat is de conclusie van een onderzoek van het UMC St Radboud in Nijmegen en het Arnhemse Rijnstate Ziekenhuis, gepubliceerd in het gezaghebbende medische tijdschrift The Lancet van deze week.
Jicht is een veelvoorkomende pijnlijke gewrichtsontsteking die plotseling kan opkomen. De gangbare geneesmiddelen vergroten het risico op maag-, darm- en hartproblemen, die toch al vaak aanwezig zijn bij patiënten met jicht. Het ontstekingsremmende prednisolon heeft alleen bijwerkingen bij langdurig gebruik. Bij inzet tegen jicht volstaat een kortdurende behandeling.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 31 mei 2008
Reformatorisch Dagblad | 48 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 31 mei 2008
Reformatorisch Dagblad | 48 Pagina's